PoradnikJak zorganizować udany baby shower

Jak zorganizować udany baby shower

Twoja przyjaciółka spodziewa się niebawem narodzin dziecka. Postanowiłyście z koleżankami zorganizować przyjęcie z tej okazji, ale zupełnie nie macie pomysłu od czego zacząć? Spieszymy z pomocą! Przede wszystkim baby shower to przyjęcie nie dla dziecka, a dla mamy. To ona ma być w centrum uwagi. Weźcie to pod uwagę przy kupowaniu prezentów. Nie chodzi o to, aby skompletować wyprawkę, ale o to, żeby dopieścić przyszłą mamę. Ale po kolei!

Ustalcie datę i miejsce

Zazwyczaj baby shower jest imprezą niespodzianką. Nie oznacza to jednak, że nie należy ustalać terminu z przyszłą mamą. Po prostu nie mówcie jej wszystkiego
Doskonałym miejscem będzie mieszkanie którejś z koleżanek.

Lista gości i lista prezentów

Ustalcie dokładnie listę gości i zaproście wszystkich co najmniej trzy tygodnie wcześniej. Jeśli baby shower nie jest imprezą niespodzianką listę prezentów skonsultujcie z bohaterką przyjęcia. Później roześlijcie ją pozostałym gościom. Jeśli jednak mama nic nie wie organizowanym wydarzeniu na jej cześć ustalcie z gośćmi co należy kupić, żeby prezenty się nie powielały. Pamiętajcie, żeby były zróżnicowane. Zarówno coś dla mamy jak i dla dziecka. Mogą to być kosmetyki, książki, lub zabawki i ubranka.

Ustalcie menu

Wymyślcie kilka potraw i podzielcie się nimi, żeby każdy z gości coś przyniósł. Pamiętajcie o drobnych przekąskach i napojach. Może kupicie bezalkoholowy szampan?

Przygotujcie atrakcje

Stwórzcie listę przebojów. Wymyślcie kilka zabaw, które najlepiej sprawdzają się podczas tego typu domówek. Na przykład:
„Miksowanie imienia” – każda z uczestniczek wypisuje swoje imię, a następnie z liter się na nie składających próbuje utworzyć imię dla dziecka np. Kasia – Asia
Wpis do pamiątkowej kartki lub księgi pamiątkowej –życzenia dla mamy i dziecka
Quiz „kto najlepiej zna mamę” – podzielcie się na dwie grupy, wcześniej wymyślcie pytania np. Kiedy przyszła mama miała robione pierwsze USG? Ulubiony film? Itd.

Przygotujcie dekoracje

Kupcie wstążki, świece, balony, a także jednorazowe talerzyki i sztućce najlepiej z jakimiś kolorowym motywem.

Przyjdźcie na baby shower z dobrymi humorami i zadbajcie o mamę. To jej czas. Rozluźnijcie się, dużo śmiejcie i dobrze bawcie! Powodzenia. Dajcie znać jak przyjęcie się udało

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x