4 skuteczne sposoby na plamy

0
297
sposoby na plamy

Dzieci się brudzą i jest to fakt niepodważalny. Mamy zaś muszą znać tysiąc sposobów na usunięcie tysiąca różnych plam. Postanowiliśmy opisać sprawdzone sposoby na plamy z dziecięcych ubranek.

 

1.Plamy po lodach
Mamy maj, a to początek sezonu lodowego. Już roczny malec pragnie zjeść ten smakołyk. Niestety często zamiast w buzi lody lądują na koszulkach, spodenkach czy sukieneczkach. Szkoda, żeby ubranka się zniszczyły, dlatego trzeba szybko reagować. Najpierw należy zebrać pozostałości z lodów nożem. Najlepiej robić to od zewnętrznej krawędzi do wewnątrz plamy. Dzięki temu nie powiększy się ona.  Następnie należy zwilżyć plamę wodą gazowaną i sprać płynem do naczyń. Na koniec wyprać w pralce lub ręcznie.

 

2. Plamy z trawy

Zielone plamy z trawy to przekleństwo. Zielony kolor nabierają zazwyczaj kolana i łokcie. Nie ma też znaczenia czy po placu zabaw, trawniku czy boisku biega dwulatek czy gimnazjalista – zawsze mogą się pojawić. Jak się z nimi rozprawić? Jeśli są świeże należy zalać je spirytusem lub wodą utleniona a następnie spłukać wodą i wyprać. Plamy powinny zniknąć.

 

3. Plamy z keczupu

Kto nie lubi hot dogów, pizzy czy hamburgerów? Na pewno nie dzieci. Do wszystkich tych potraw dodawany jest keczup, który niekiedy, całkiem przypadkiem, brudzi ubrania. Aby pozbyć się świeżej plamy wystarczy spłukać ją wodą mineralną. W przypadku zaschniętej dodatkowo trzeba delikatnie potrzeć ją gąbką z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

 

4. Plamy po owocach

Wiosna, lato i jesień to czas, kiedy chętnie sięgamy po wszelkie owoce sezonowe. Niestety świeże owoce to także nowe plamy. Należy się ich jak najszybciej pozbyć, bo zaschnięte mogą pozostawić ślad na zawsze. Plamy po owocach warto potraktować wrzątkiem. Jeśli taki zabieg nie pomoże, wówczas należy przetrzeć je sokiem z cytryny i spłukać zimną wodą.

 

Plamy po jedzeniu i zabawie można znaleźć na odzieży wszystkich dzieci, niezależnie od wieku. Zgromadziliśmy tu kilka trików na ich pozbycie się. Jeśli znacie inne – podzielcie się nimi z nami.

 

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments