Maluch5 rzeczy, na których nie możesz oszczędzać mając dzieci

5 rzeczy, na których nie możesz oszczędzać mając dzieci

Posiadanie dzieci to „worek bez dna”. To powiedzenie odnosi się oczywiście do kosztów jakie trzeba ponieść na każde dziecko, wszak są takie rzeczy na których zwyczajnie nie można oszczędzać. Zatem poznaj naszą listę 5 rzeczy, na których nie możesz oszczędzać mając dzieci. Wśród nich nie mogło zabraknąć fotelików samochodowych.

Wózek dla dziecka – wygoda i bezpieczeństwo

Dla niektórych może być to dziwne, przecież można zakupić wózek używany dobrej jakości. Jednak przynajmniej przy pierwszym dziecku nie należy na nim oszczędzać, choć kolejne może być wożone w wózku po starszym bracie czy siostrze. Jednak jeśli wózek na który się zdecydowaliśmy był używany, to istnieje ryzyko, że hamulce i amortyzatory nie będą już działały jak należy przy kolejnym dziecku. Zatem, jeśli planujesz większą rodzinę to zdecydowanie lepiej zakupić nowy wózek. Materiały z jakiego został wykonany, a także rodzaj amortyzacji czy hamulców determinuje jego cenę. Zatem, jeżeli zamierzasz pokonywać z wózkiem spore odległości, bądź jesteś fanką joggingu dla mam z wózkiem, to zdecydowanie nie możesz na nim oszczędzać.

Fotelik samochodowy – gwarancja bezpieczeństwa w razie wypadku

Drugi na naszej liście jest fotelik samochodowy i tu w przeciwieństwie do wózka nie ma już żadnych odstępstw, po prostu nie można oszczędzać na zdrowiu i życiu dziecka. Pomysł, że kolejny brzdąc w rodzinie będzie jeździł w tym samym foteliku nie jest najlepszy, chyba, że był on eksploatowany przez krótki czas, a między dziećmi jest jedynie rok różnicy, wszak przechowywanie nieużywanego już fotelika w garażu również wpływa na jego jakość, gdyż materiał jest poddawany działaniu zmiennej temperatury. Kolejnych fotelików samochodowych nie należy już zostawiać dla następnych „latorośli”. Istnieje taka pokusa, że jeśli dziecko wyrosło już z fotelika, to kolejne może śmiało w nim jeździć. Dotyczy to zwłaszcza fotelików z grup mieszanych, takich jak 9-36 kg. Foteliki samochodowe także mają swój „okres przydatności”, którego nie należy przekraczać. Z reguły jednego fotelika nie można używać dłużej niż 6-7 lat. Każdy gwałtowny manewr na drodze, czy nawet zwyczajna jazda powoduje, że na fotelik działają mniejsze lub większe siły. W przypadku tańszych fotelików szybko może dojść do mikropęknięć, które obniżają poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo trzeba pamiętać, że przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej jest bardzo ważne. Z tych powodów na fotelikach samochodowych nie można oszczędzać, nawet wybierając kategorię 9-39 kg foteliki samochodowe z tej grupy będą stanowiły jednak pewną oszczędność dla domowego budżetu, wszak jedno dziecko będzie mogło korzystać z takiego fotelika bardzo długo. Oczywiście trzeba pamiętać, by sprawdzić wynik w testach zderzeniowych, a także inne ważne z punktu widzenia eksploatacji parametry. Cena takiego fotelika nie może być mała, wszak ma być bezpieczny i użytkowany przez kilka lat.

Materac do łóżeczka dla dziecka – dbaj o kręgosłup i jakość snu od najmłodszych lat

Kolejną niezbędną rzeczą, na której nie można oszczędzać jest materac do łóżeczka dziecka. Powinien być twardy i najlepiej wykonany z włókna kokosowego, które jest hipoalergiczne. Dziecko śpiące na twardym posłaniu będzie spało lepiej, a jego kręgosłup będzie miał właściwe punkty podparcia. Nie można wybierać tanich, miękkich materacy, zwłaszcza w przypadku noworodków. Twardszy materac razem z monitorem oddechu zapobiega śmierci łóżeczkowej. Dziecko wyspane to dziecko szczęśliwsze i lepiej rozwijające się, a jakość materaca ma tutaj duże znaczenie.

Obuwie dla dziecka – ortopedyczna wkładka zapobiega deformacji stóp

Wiele osób kupuje ubrania używane, bądź zostawia dla młodszych dzieci ubrania po starszych. Nie ma w tym nic dziwnego, a nawet należy taką postawę pochwalać, gdyż wpisuje się w nurt ekologiczny, a przy okazji się oszczędza. Jest jednak taki element garderoby na którym nie można oszczędzać, a mianowicie buty. Obuwie dla dziecka powinno posiadać wkładkę ortopedyczną, a także odpowiednio wyprofilowaną podeszwę. Dzięki temu dziecko może prawidłowo stawiać stopy i ryzyko wady postawy, a także płaskostopia są u niego zniwelowane. Zatem zakup markowego obuwia to nie szpan, a dbałość o prawidłowy rozwój dziecka.

Szczepienia – zdrowie jest najważniejsze

Ostatnią kwestią jaką poruszymy w dzisiejszym poradniku są szczepienia. Na nich bezwzględnie nie można oszczędzać. Oczywiście obowiązkowe szczepienia to podstawa i wymóg prawny, wszak nie chcemy, aby dziecko zapadło na groźną chorobę, która właściwie została już wyeliminowana, właśnie dzięki szczepieniom. Ostatnio słyszy się o epidemii odry, która dawno już nie miała miejsca. Niestety za taki stan rzeczy odpowiada moda na nieszczepienie dzieci, podyktowana fałszywą troską o ich zdrowie. Powikłania poszczepienne zdarzają się niezwykle rzadko, a dziecko przed szczepieniem zawsze jest dokładnie badane. Jeśli jest chore, szczepi się je w innym terminie. Ponadto trzeba zaznaczyć, że zachorowanie dziecka na jedną z chorób, na którą nie zostało zaszczepione może być znacznie groźniejsze. Warto wykupić również dodatkowe szczepienie na rotawirusy, które chroni dziecko przed sepsą. Kiedyś nie było takich możliwości, warto więc dodatkowo ochronić dziecko.

Na zdrowiu i życiu dzieci nie należy oszczędzać, a przedstawiona lista produktów niewątpliwie może zapewnić większe bezpieczeństwo. Przy zakupie fotelików samochodowych i sprawdzeniu wszystkich parametrów nie można zapomnieć o przymierzeniu wybranego modelu do samochodu. Próbny montaż jest najistotniejszy.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x