MaluchCechy, które powinna mieć idealna mama

Cechy, które powinna mieć idealna mama

Za chwilę urodzisz dziecko i zamartwiasz się czy sobie poradzisz. Czy podołasz nowym zadaniom, obowiązkom i odpowiedzialności? Czy nadajesz się na matkę? Czy jesteś w stanie wychować dziecko na szczęśliwego człowieka? Jak się zachowywać, co robić i mówić, żeby Twoje dziecko wyrosło na odpowiedzialnego, godnego zaufania, mądrego i błyskotliwego człowieka?
Poniżej kilka cech i zachowań, które pomogą Ci w wychowawczych rozterkach.

1. Bądź elastyczna
Głównie jeśli chodzi o czas i plany. Mając małe dziecko ciężko jest cokolwiek zaplanować w szczególności w konkretnych ramach czasowych. Zdarzą się różne sytuacje, na które nie ma się wtedy wpływu.

2. Naucz się gotować
Zwróć uwagę na to jak często w dorosłym życiu wspominasz domowe przysmaki przygotowywane przez mamę. Jak bardzo lubisz i jak wielką przyjemność sprawia Ci wracanie do domu rodzinnego kiedy wiesz, że mama przygotowała Twoje ulubione danie. Smaczna, mamina kuchnia to nieodłączny element szczęśliwego dzieciństwa.

3. Baw się z dzieckiem
Masz ręce pełne roboty? Brakuje Ci na wszystko czasu? To nie znaczy, że możesz w nieskończoność odkładać wspólne zabawy z dzieckiem. Poświeć na to chociaż dwadzieścia minut, ale codziennie. To pozwoli Ci zbudować silną więź z Twoim dzieckiem.

4. Zamiast krzyczeć zacznij się śmiać
Dziecko przez przypadek napsociło? Niechcący nabrudziło? Rozsypało ziemie z kwiatków? Wysypało wszystkie płatki kukurydziane na podłogę? No i co z tego? Pewnie i bez Twojego krzyku źle się z tym czuje. Pośmiejcie się trochę, to rozładuje napięcie. Wytłumacz na spokojnie, żeby następny razem było bardziej uważne.

5. Musisz umieć odpowiadać na trudne pytania
Dziecko im jest starsze tym zadaje więcej pytań. Większość z nich to pytania trudne, a odpowiedzi na nie zazwyczaj są dość skomplikowane. Zastanów się co odpowiesz dwuletniemu dziecku gdy zapyta jak to się stało, że kiedy był w brzuszku, a teraz siedzi obok Ciebie? Ta ciekawość to naturalne zachowanie, rozwój intelektualny. Nigdy nie ignoruj pytań dziecka. Odpowiadaj szczegółowo, ale tak by zrozumiało.

Przed Tobą zapewne najważniejsze zadanie w całym Twoim życiu. Postaraj się do niego przygotować jak do najważniejszego egzaminu. Ale nie bój się popełnianych błędów, nikt nie jest nieomylny. Wyciągaj z nich wnioski. Ucz się od tych, którzy mają większą wiedzę i doświadczenie niż Ty, a wszystko będzie dobrze.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x