MaluchNajlepszy wózek spacerowy – jak wybrać idealną spacerówkę?

Najlepszy wózek spacerowy – jak wybrać idealną spacerówkę?

Dla dzieci od chwili urodzenia przeznaczone są wózki głębokie (gondole), w których niemowlaki mogą leżeć i spać. Jednak z czasem zakup wózka spacerowego staje się koniecznością. Wybór wózka spacerowego to niezwykle ważna decyzja. Wybierając spacerówkę należy wsiąść pod uwagę potrzeby zarówno dziecka jak i rodzica.

Kiedy przesiąść się z wózka głębokiego do spacerówki? 

Na decyzję o zmianie wózka głębokiego na spacerówkę ma wpływ tempo rozwoju dziecka. Przyjmuje się, że jest to ok. 6-7 miesiąca życie, kiedy zwiększa się aktywność ruchowa dziecka i maluch zaczyna siadać. Jest to okres, gdy zwykła gondola przestanie dziecku wystarczać a poznawania świata, wychylania się z wózka, sięgania rączką po otaczające go przedmioty stają się normą. Właśnie wtedy spacery w pozycji leżącej stają się wręcz niemożliwe. 

Zamiana gondoli na wózek spacerowy umożliwia dziecku podróży w pozycji siedzącej, co również pozytywnie wpływa na rozwój malucha.

Czym powinniśmy kierować się przy wyborze idealnego wózka spacerowego?

Każdy rodzic poświęca bardzo dużo uwagi, aby wybrać idealny wózek dla swojej pociechy, zwłaszcza że różnorodność produktów na rynku jest spora. Idealna spacerówka powinna być przede wszystkim, bezpieczna, wygodna, funkcjonalna oraz dobrze dopasowana do potrzeb całej rodziny. 

Zatem na jakie parametry i aspekty należy zwracać uwagę przy zakupie

wózka spacerowego, aby maluch mógł komfortowo przemierzać świat w pozycji siedzącej?

Wózek spacerowy powinno się móc dostosować do potrzeb, wieku oraz wzrostu dziecka. Dodatkowo  powinien być wyposażony w nowoczesne systemy, które ułatwiają codzienne użytkowanie i regulację.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu wózka spacerowego dla dziecka.

  • Koła i amortyzacja

Aby zapewnić wyjątkowy komfort podróży dla dziecka i rodzica, należy odpowiednio dobrać koła do terenu jazdy.

Dobrze dobrane koła sprawią, że wózek będzie bardziej zwrotny i łatwiej będzie się go prowadziło. Ponadto dobrej jakości koła, przystosowane do nierównego podłoża albo typowo miejskiego będą amortyzowały wstrząsy. 

Wózek spacerowy Racer GTX marki Hartan z dużymi, obrotowymi kołami z oponą Ecco Solight oraz teleskopowym zawieszeniem przednich kół i regulowanym zawieszeniem tylnych kół idealnie sprawdzi się na każdej nawierzchni, zarówno w mieście jak i w terenie parkowym i leśnym.

https://www.bambinofelice.pl/produkt/hartan-racer-gtx-2020/
  • Waga i stelaż

Wózek spacerowy może posłużyć 2-3 lata. W tym czasie dziecko sporo rośnie i przybywa na wadze. Dlatego spacerówka powinna mieć trwały i lekki stelaż, który posłuży na długi czas użytkowania. Bardzo praktyczną i wygodną funkcją jest możliwość błyskawicznego złożenia stelaża jedną ręką, co pozwala na łatwy transport czy przechowywanie wózka.

Bardzo lekki, składany i mały, a przy tym niezwykle komfortowy jest wózek spacerowy Bit marki Hartan z kolekcji X-line. Zaprojektowany został z myślą o codziennym użytkowaniu, charakteryzuje go niezwykła lekkość 6,5 kg, stabilność oraz niewielki po złożeniu aluminiowy stelaż.

https://www.bambinofelice.pl/produkt/hartan-bit-xtra-line-2021/
  • Wygodne siedzisko z możliwością montażu przodem lub tyłem

Wózek spacerowy powinien mieć usztywnione, wygodne siedzisko, które można ustawiać w dwóch pozycjach, przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby dziecko podróżując mogło obserwować otoczenie.

Ważne, aby było również rozkładane na płasko, do pozycji poziomej, szczególnie przydatne kiedy maluch zaśnie podczas spaceru.

Przestronne, wygodne siedzisko spacerowe, które można zamontować przodem lub tyłem do kierunku jazdy posiada wózek spacerowy Racer GTS marki Hartan. Ponadto model ten ma regulacja wysokości rączki oraz regulację podnóżka na długość oraz wysokość.

https://www.bambinofelice.pl/produkt/hartan-racer-gts-2020/
  • Przekładana i regulowana rączka oraz regulowany podnóżek

Rączka wózka powinna mieć regulację wysokości, jest to funkcja, która idealni sprawdzi się w przypadku, jeśli na spacery będą chodzić różni domownicy. Dzięki regulacji podnóżka dopasowujemy wózek do potrzeb małego użytkownika, tak aby nóżki nie wisiały dziecku bezwładnie. 

  1. Dodatkowe praktyczne funkcje wózka spacerowego:
  • zabezpieczające 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które przytrzymają ruchliwe dziecko w siedzisku oraz pałąk, uniemożliwiający maluchowi zbytnie wychylenie się,  
  • duża budka,  która ochroni dziecko przed warunkami atmosferycznymi tj. deszcz, śnieg i wiatr, 
  • duży kosz pod siedziskiem, na niezbędne rzeczy, oraz zrobionych po drodze zakupy.

Nowoczesne wózki spacerowe Hartan – komfort w dobrym stylu

Hartan to niemiecka marka, która jest ikoną stylu w świecie wózków dla dzieci. Ultranowoczesna prostota, minimalizm oraz bezkompromisowa jakość to jej cechy. Wózki Hartan są owocem wieloletnich doświadczeń oraz specjalistycznej wiedzy całego zespołu. Dla firmy bezpieczeństwo jest absolutnym priorytetem, dlatego do produkcji wózków użyte zostały komponenty najwyższej jakości, a wszystkie wózki przechodzą szczegółowe procedury testowe.

Dzięki temu Hartan stanowi połączenie nowoczesnych technologii i niemieckiej jakości.

Jeśli szukają Państwo wygodnego, solidnego, ponadczasowego, unikatowego wózka spacerowego, który sprawdzi się w każdych warunkach i zadowoli nawet najbardziej wymagające gusta, to wózki firmy Hartan będą idealnym wyborem dla dziecka jak i rodzica.

Szeroki wybór aktualnej kolekcjimarki Hartan odrefuje sklep https://www.bambinofelice.pl/sklep/

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej