Bytom: Motywujemy do czytania, czyli Ogólnopolska Kampania Informacyjna: Czytaj dzieciom, bo warto

0
121

W ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Czytaj dzieciom, bo warto” zorganizowane zostały już dwa eventy w Chorzowie i Płocku, teraz nadszedł czas na Bytom. Miasto te organizatorzy darzą szczególną sympatią, gdyż część Grupy Artystycznej Fifik i Pepe oraz Przyjaciele to jego mieszkańcy.

Michał Majcher główny koordynator akcji podkreśla: „Ukończyłem w Bytomiu szkołę średnią i przeżyłem tutaj niesamowite chwile. Bardzo się cieszę, że Galeria Agora Bytom wsparła naszą kampanię. Serdecznie zachęcam rodziców  z dziećmi do odwiedzenia tego miejsca w zbliżający się weekend. Będziemy mieli do  rozdania wiele ciekawych, barwnych i kolorowych książek takich wydawnictw jak: Martel, Helios, Dreams, Znak”.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci takie atrakcje jak: malowanie twarzy, studio tatuaży, modelowanie baloników, kącik plastyczny, dmuchany dart, wielkie klocki, konkursy z książkowymi nagrodami, duplo, zabawy literakami, puzzle.

W trakcie eventu animatorzy Grupy Artystycznej Fifik i Pepe oraz Przyjaciele prowadzić będą akcję informacyjną dla rodziców, w trakcie, której będzie można uzyskać informacje na temat pozytywnych stron czytania dzieciom.

„Podczas akcji informacyjnej zachęcając do czytania dzieciom staramy się zwrócić szczególną uwagę rodziców na to, iż wspólnie spędzony czas w towarzystwie książki wzmacnia więzi rodzinne oraz pomaga kształtować dobre relacje na poziomie dziecko-rodzic.”-  Mówi Michał Majcher.

Zachęcamy do odwiedzenia Galerii Agora Bytom 12 i 13 października czekają tam na Was niesamowite atrakcje oraz książkowe nagrody.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments