Motywujemy do czytania, czyli Ogólnopolska Kampania Informacyjna: Czytaj dzieciom, bo warto

0
93

Organizatorzy Ogólnopolskiej Kampanii Informacyjnej „Czytaj dzieciom, bo warto” skutecznie motywują do czytania dzieciom książek, o czym można było się przekonać podczas otwierającego akcję eventu animacyjnego organizowanego w Chorzowie. W trakcie trwania pierwszych działań duża liczba rodziców obiecała, iż będzie regularnie czytać swojej pociechą.

„ Tworząc tę akcję zastanawialiśmy się, w jaki sposób zachęcić dzieci i rodziców do wspólnego czytania. Chcieliśmy stworzyć projekt, który nie tylko będzie miał formę informacyjną dla rodziców, ale także będzie dobrą zabawą dla dzieci. Myślę, że udało nam się to osiągnąć. Po pierwszym evencie, który odbywał się w Chorzowie otrzymaliśmy dużą liczbę maili, odebraliśmy wiele telefonów. Zarówno dzieciom,  jak i rodzicom działania, które realizujemy podczas akcji bardzo się podobają. Duża liczba rodziców w trakcie naszego pierwszego eventu zadeklarowała, iż regularnie będzie czytać swojemu dziecku. Uważam to za nas sukces. Warto także wspomnieć, że skutecznie motywujemy rodziców do czytania poprzez rozdawanie w trakcie eventów barwnych i ciekawych książek.” – Tak pierwsze działania akcji podsumowuje Michał Majcher, lider Grupy Artystycznej Fifik i Pepe oraz Przyjaciele.

Twórcy akcji podkreślają, iż wspólnie spędzony czas z dzieckiem w towarzystwie książki wzmacnia więzi rodzinne oraz pomaga kształtować dobre relacje na poziomie dziecko-rodzic (opiekun).

W ramach kampanii realizowana  jest także akcja informacyjna w przedszkolach i żłobkach. „W trakcie akcji planujemy także przeprowadzenie specjalnego konkursu dla przedszkoli i żłobków w ramach, którego dana placówka będzie mogła wygrać książkowe nagrody. Wszystkie placówki zainteresowane dołączeniem się do naszej akcji zapraszam do odwiedzenia naszego facebooka lub o bezpośredni kontakt e-mail w celu uzyskania dalszych informacji o współpracy”. – Zachęca do aktywności placówek Michał Majcher.

5 i 6 października Grupa Artystyczna Fifik i Pepe oraz Przyjaciele odwiedzi kolejne miasto w Polsce-Płock. W Galerii Wisła w godzinach od 10-18 będzie odbywać się akcja informacyjna dla rodziców podczas, której ubrani w kolorowe stroje animatorzy będą zachęcać do czytania dzieciom książek.

Głównym punktem odbywających się  w Galerii Wisła eventów będzie spotkanie z autorem książek Jackiem Cudnym. W trakcie spotkania będzie można wygrać także jedną z książek tego wspaniałego twórcy wierszy dla dzieci.

Organizatorzy do rozdania mają także wiele innych, równie ciekawych i barwnych książek wydawnictw, które wspierają akcję: Dreams, Znak, Helios, Martel.  Dla dzieci nie zabraknie także innych atrakcji takich jak: malowanie twarzy, studio tatuaży, wielkie klocki, duplo, dmuchany dart, modelowanie baloników. Serdecznie zachęcamy do udziału w eventach animacyjnych organizowanych w ramach Kampanii „Czytaj dzieciom, bo warto”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć zdjęcia z pierwszego eventu „Czy taj dzieciom, bo warto”, który się odbył w AKS Chorzów należącym do Carrefour Polska.