Familijne wczasy w Grecji? Na te kurorty warto postawić!

0
143

Greckie kurorty mogą oczarować swą atmosferą, malowniczą okolicą oraz atrakcjami, dzięki którym można w nich miło spędzać czas. Na jakie miejscowości wypoczynkowe warto postawić w chwili, gdy najważniejszym uczestnikiem wycieczki jest nasza pociecha?

Pefkochori: niezwykły kurort na półwyspie Chalkidiki

Chalkidiki jest niezwykłym półwyspem, który przyciąga zarówno swymi atrakcjami, jak i wyjątkowym położeniem. Za jedną z jego najpiękniejszych części uchodzi półwysep Kasandra, na terenie którego czeka wiele wspaniałych kurortów. Tym, którzy chcą spędzić wakacje w Grecji z dzieckiem, biuro Rainbow Tours poleca pobyty w miejscowości Pefkochori. Tutejsza plaża znana jest zarówno miłośnikom sportów wodnych, jak i tym, którzy chcą wypoczywać w pięknym otoczeniu. Malownicze wybrzeże Morza Egejskiego oraz lasy piniowe tworzą tu wspaniałą atmosferę. Zachwyca też kameralna atmosfera oraz typowa dla greckiej prowincji zabudowa. Z tego turystycznego miasteczka można też wybierać się na wiele ciekawych wycieczek po półwyspie, przy czym szczególną uwagę warto tu zwrócić na Afitos i mieszczące się w tym miasteczku Muzeum Folklorystyczne.

Alykanas: kameralny kurort na wyspie Zakynthos

Dla tych rodzin, które stawiają na kameralny wypoczynek w rodzinnym gronie, Zakynthos jest wyspą idealną na rodzinne wakacje. Panuje tu wyjątkowa atmosfera, a w większości kurortów turyści mogą liczyć na ciszę oraz spokój. Zakynthos kusi też licznymi atrakcjami, przy czym szczególną popularnością cieszą się tu wycieczkowe rejsy w stronę takich miejsc, jak Zatoka Wraku oraz Błękitne Groty. Jaki kurort może okazać się dobrą bazą wypadową dla takich wypraw? Jedną z tych miejscowości, którą warto wybrać z myślą o bezpiecznych wakacjach w familijnej atmosferze, jest Alykanas. Można tu wypoczywać z dala od gwaru, tak często panującego w popularnych kurortach, a jednocześnie – korzystać z wielu udogodnień, dzięki którym każda rodzina może maksymalnie wykorzystać czas spędzony na wyspie. Bezpieczna plaża oraz bardzo dobrze działająca komunikacja, dzięki której można planować wycieczki po najatrakcyjniejszych zakątkach wyspy – oto cechy, którymi Alykanas może oczarować turystów marzących o spokojnych wakacjach z dzieckiem.

Chania: najważniejsze miasto Krety i jego atrakcje

Chania jest z jednej strony ważnym ośrodkiem miejskim, z drugiej – popularną miejscowością turystyczną. W okolicy gwarnego miasta znaleźć można najsłynniejsze miejscowości wypoczynkowe, jakimi może się pochwalić Kreta, wiele ciekawych miejsc czeka też na terenie Chanii. Weneckie i tureckie budowle, wspaniały port oraz malownicze plaże są tu największymi atrakcjami dla dorosłych. Dla małych turystów wielką ciekawostką mogą się z kolei okazać ogrody Nowego Miasta, w których urządzono mini zoo, oraz Muzeum Morskie, które znane jest m.in. z ciekawej kolekcji zrekonstruowanych statków.

Grecja może sporo zaoferować turystom, którzy chcą spędzić w tym kraju ciekawe i spokojne wakacje z dzieckiem. Nie brak tu kameralnych kurortów, gdzie cała rodzina może wypoczywać w spokoju, nie brak też atrakcji, dzięki którym mali podróżnicy będą mogli spędzać czas na wspaniałej zabawie.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments