Gry planszowe – rodzinny sposób na deszczowe lato

0
457
gry planszowe

Gry planszowe to ciekawy sposób spędzania wolnego czasu przez dzieci. Świetnie sprawdzą się także latem, kiedy za oknem zamiast słońca ciemne chmury i deszcz. Dodatkową ich zaletą jest możliwość grania w nie całą rodziną czy robienie zawodów między graczami. Zobacz jakie gry warto mieć w swoim domu.

 

Chińczyk

Chińczyk to jedna z najprostszych gier planszowych. Mogą w niego grać już kilkulatki. Umiejętnością niezbędną do gry jest liczenie w zakresie od 1 do 6, aby móc poruszać się zgodnie z ilością oczek, która wypadnie na kostce. W Chińczyka może grać od 2 do 4 osób. Pojedyncza partia trwa ok. 30 -45 minut. Dzięki temu, że rozgrywka nie trwa długo nie jest nudna, a w razie konieczności można grać kilkukrotnie. Niewątpliwą zaletą Chińczyka jest również jego cena. Najprostsze zestawy do gry można nabyć już za kilkanaście złotych.

 

Warcaby

Warcaby to prosta gra rozgrywana na szachownicy. Grę można kupić osobno lub w zestawie z szachami. Często szachownica znajduje się również w zestawach gier. Warcaby można kupić w każdym sklepie z zabawkami, ale również w marketach czy kioskach. Warto zauważyć, że standardowe pionki do warcab są okrągłe i płaskie, jednak można grać w grę również przy pomocy pionów szachowych. Rozgrywka trwa ok. 30 minut. Jest to gra dla dwóch osób. Wymaga logicznego myślenia. Choć zasady nie są trudne gra jest przewidziana dla osób powyżej siedmiu lat.

 

Scrabble

Scrabble to pasjonująca gra, która rozwija umiejętności językowe. Jest ona przeznaczona dla dzieci starszych, które potrafią już dobrze czytać i pisać. Scrabble to gra, w którą rozgrywka może trwać nawet kilka godzin. Składa się z planszy i kostek z literami, które należy układać w słowa. Każda użyta litera ma swoją wartość punktową. O zwycięstwie decyduje największa liczba zebranych punktów. Gra wymaga znajomości wyrazów znajdujących się w słowniku języka polskiego, dlatego warto grać w nią całą rodziną wraz z dziećmi w wieku szkolnym.

 

Monopoly

Monopoly to jedna z najbardziej znanych ekonomicznych gier planszowych.  Gra składa się z planszy, pionków, pieniędzy oraz kilku rodzajów kart. Zasady na pierwszy rzut oka mogą wydawać się trudne, jednak bardzo szybko można je opanować. Gra przeznaczona jest dla 2-6 osób. Warto zaznaczyć, że obecnie w sklepach dostępne są gry przeznaczone dla różnych grup wiekowych np. Monopoly Junior skierowane jest już dla 5-latków. Grę tę można śmiało zaliczyć do edukacyjnych ponieważ uczy liczenia, ćwiczy uwagę i wymusza przewidywanie przyszłości. Doskonale się też sprawdza jako gra rodzinna. Rozgrywka trwa od 30 minut do wielu godzin. W sklepach można znaleźć również polski odpowiednik tej gry pod nazwą Eurobizness.

 

Planszówki to doskonały pomysł na wspólne spędzanie czasu w deszczowe dni letnie, ale również w zimowe wieczory, kiedy dzieci i całe rodziny bardzo się nudzą. Warto zainwestować i kupić kilka dobrej jakości gier, bo pozwalają one na rywalizację i doskonałą zabawę wszystkich członków rodziny.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments