Herbaty ziołowe – właściwości i działanie

0
229
herbaty ziołowe

Właściwie każdy z nas w domu na choć jeden z wielu rodzajów herbat ziołowych. Stosujemy je dopiero wtedy, kiedy mamy jakieś problemy zdrowotne. I bardzo dobrze, ponieważ są to naturalne metody leczenia.

Nie warto kupować leków, kiedy możemy wspomóc się herbatami ziołowymi. A przecież każdy z nas zna takie herbaty jak herbata z mięty czy rumianku. Są one łatwo dostępne, ale niestety mało kto z nas wie jak odpowiednio z nich korzystać, jak często możemy po nie sięgać i w jakich ilościach. I mimo tego, że mówi się o nich tylko z samej dobrej strony to należy również na nie uważać.

Pierwszą z najpopularniejszych herbat jakie znamy to herbata miętowa. Zazwyczaj stosujemy ją kiedy mamy problemy z zasypianiem, mamy problemy żołądkowe. Poza tym stosujemy ją głównie kiedy jesteśmy zdenerwowani. Herbata miętowa działa również rozkurczająco. Musimy wiedzieć, że mimo tego nie możemy jej stosować cały czas. To produkt lecznicy i ma on swoje ograniczenia. Poza tym osoby, które zmagają się z cukrzycą lub mają nadciśnienie powinny zrezygnować z jej picia.

Kolejna równie popularna herbata ziołowa to herbata z szałwii. Pozytywnie działa ona na nasz układ trawienny, łagodzi bóle brzucha. Tak jak w przypadku herbaty miętowej i w tym przypadku nie wszyscy mogą spożywać herbatę z szałwii. Mowa tu głównie o kobietach, które są ciąży lub karmią piersią. Co ciekawe nie poleca się jej również dla dzieci, które nie skończyły jeszcze 18 lat.

Następna herbata jest z pewnością dobrze znana wszystkim nerwusom. Mowa tu o herbacie z melisy. To właśnie ona łagodzi napięcie nerwowe, stosuje się ją także w okresie, gdy żyjemy w stresie. Herbata z melisy uspokaja, rozluźnia, a także działa antydepresyjnie. Picie jednak tej herbaty powoduje, że możemy mieć obniżoną koncentrację. Dlatego też nie powinny ją pić osoby, które jeżdżą samochodem.

Wszystkie powyższe herbaty są dostępne w aptekach. I tam też warto je kupować. Mają one wiele zalet i pomagają nam w problemach zdrowotnych. Musimy jednak pamiętać, aby nie stosować ich zbyt długo. Wszystko w dużej mierze może nam zaszkodzić.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments