Boże NarodzienieIdealny prezent na Mikołajki dla całej rodziny  - gra planszowa

Idealny prezent na Mikołajki dla całej rodziny  – gra planszowa

[Artykuł sponsorowany]

Gry planszowe doskonale rozwijają wyobraźnię dzieci. Warto nadmienić, że wprowadzenie planszówek podczas spędzania czasu z dzieckiem przyczynia się do rozwoju motoryki poprzez rzucanie kostką, czy przesuwanie pionków. Gry planszowe uczą również kreatywnego i strategicznego myślenia, poza tym uczą wiedzy o świecie, poprzez pytania i szukanie odpowiedzi. W nie jednej grze można spotkać się także z dodatkowymi akcesoriami, jak np. klepsydrami, które dodatkowo pokazują, jak odmierzać czas. Gry są wszechstronne, co więcej mogą zachęcać do zabawy małych i dużych. Można je dobierać do wieku graczy, co pozwala na oswojenie z nimi już najmłodszych dzieci.

Gra planszowa wpływa także pozytywnie na życie rodzinne, sprawia, że dzieci mają okazję spędzić czas z dorosłymi, z rodzicami i innymi członkami rodziny. Uczy także trudnej sztuki kompromisu i co ważne przegrywania, a wiec w efekcie uczy radzenia sobie z trudnymi emocjami towarzyszącymi porażce. Gra planszowa to doskonałe urozmaicenie we współczesnym świecie zdominowanym przez używanie w codziennym życiu technologii, pozwala także zrelaksować się i odpocząć od szklanych ekranów, które otaczają nas z każdej strony i na wielu witrynach sklepów. Poszukujący wartościowego sposobu spędzania czasu powinni zainteresować się takim sposobem spędzania czasu. Co ciekawe istnieje też nie jedna gra planszowa do zabawy tylko dla dorosłych. Może to ożywić nie jedno spotkanie towarzyskie, czy relację partnerską, dlatego właśnie jest niezwykle uniwersalnym sposobem na pozytywne wykorzystanie czasu.

Szukając idealnej rozrywki na przeciągające się w nieskończoność jesienne i zimowe wieczory, wielu sięga po gry planszowe. Kojarzą się one z mocno już przykurzonymi klasykami, typu Chińczyk, ale to błędne rozumowanie. Nowoczesne planszówki to zupełnie inny świat. To gry często bardzo rozbudowane i odznaczające się skomplikowanymi zasadami. Wciągające na długie godziny. Nie brak też jednak gier planszowych prostych, w które bez problemu mogą grać nawet dzieci. Te z kolei charakteryzują się starannym wykonaniem i nietuzinkowym pomysłem. Takie planszówki mogą zająć dzieci na długo i się nie znudzą. Są też dobrze wykonane, dzięki czemu nie ulegają szybkiemu zużyciu i zniszczeniu.

Można je znaleźć między innymi w sklepie Wielcy Malcy. Wykonane są z ekologicznego drewna, barwionego nietoksycznymi farbami na bazie wody. Co ważne – zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa zabawek. Dodatkowo materiały, z którego wykonane są te gry jest wytrzymałe, bezpieczne, przyjemne w dotyku i zwyczajnie bardzo ładne. Wykonanie gier z taką starannością zapewnia estetyczny wygląd na długie lata. Dodatkowo kolorowe opakowania sprawią, że można je sprezentować w każdej formie i z pewnością zachęcą każdego obdarowanego. Takie kreatywne zabawki jak chińczyk czy wieża Kurki zachęcają do rozwijania takich umiejętności jak koordynacja rąk, wyobraźni czy cierpliwości. Dodatkowo uczą one myślenia i planowania. Będą również idealne do tego, by rozwijać koordynację wzrokowo – ruchową.

Wcześniej wspomniana wieża z kurkami to zestaw kolorowych drewnianych klocków z wizerunkami kurek, z których można zbudować wieżę. Aby urozmaicić zabawę użyj kart i kostki, dzięki temu zwykłe budowanie wieży zamieni się we wciągającą grę na cały wieczór. Natomiast chińczyk firmy Top Bright to połączenie tradycyjnej oraz nowoczesnej wersji gry. Wszystkie elementy, z których została wykonana są bezpiecznej i ekologiczne. Dlatego mogą zaangażować całą rodzinę – od dzieci po dorosłych. Bo każdy będzie czerpał z niej prawdziwą frajdę.

Tematyka współczesnych planszówek może być bardzo różna. Producenci sięgają po najróżniejsze tematy, dzięki czemu podczas rozgrywki zanurzyć się możemy zarówno w realia historyczne, jak i światy fantastyczne. Wybór jest ogromny i trafi w każde gusta. Czasem nawet nie musi pociągać nas sama tematyk gry, ale mechanika rozgrywki powoduje, że gra planszowa wciągnie nas bez reszty.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x