PoradnikJaka lampka dla dziecka?

Jaka lampka dla dziecka?

23 września rozpoczęła się astronomiczna jesień, ale już od sierpnia można zauważyć, że dzień stacje się krótszy. Szczególnie będzie to odczuwalne w październiku, listopadzie i grudniu. Dopiero przesilenie zimowe przypadające tuż przed świętami Bożego Narodzenia sprawi, że dnia zacznie przybywać. Dzieci, podobnie jak dorośli, także odczuwają skutki krótszego dnia. Z tego powodu zawarto zadbać o odpowiednie oświetlenie dziecięcego pokoju.

Lampka nocna do pokoju dziecka

Lampa wisząca, stojąca lub lampka nocna to standardowe elementy wystroju dziecięcego pokoju. Ich odpowiedni dobór, kolorystyka i barwa światła nadadzą pokojowi odpowiedni charakter. Będą miały też decydujący wpływ, jak dziecko będzie się w nim czuło i czy będzie lubiło w nim przebywać. Zwykle zimne światło polecane jest do pracy. Pozwala się skupić i wyzwala energię do działania. Bardziej pasuje do nowoczesnych pomieszczeń i uwypukla chłodne kolory. Ciepła barwa świata tworzy przytulną, spokojną atmosferę. Oświetlone tak pomieszczenie staje się miejscem przytulnym, dobrym do zabawy i relaksu.

Z perspektywy dziecka — lampy wiszące lub stojące mogą być postrzegane jako „dorosłe”. Tymczasem lampki nocne z uwagi na ich wielkość i bliskość — dziecko może uważać za coś „swojego”. Czy może powstać więź między dzieckiem, a jego lampką?

Lampki ze śpiącym zwierzątkiem

Odpowiedź na tak postawione pytanie jest… twierdząca. Wszystko jednak zależy od samej konstrukcji lampki. Jeśli więc jeszcze nie poznaliście lampek nocnych dla dziecka ze śpiącymi zwierzątkami, to jest to najwyższa pora. Punktem centralnym tych lampek jest uroczy, śpiący zwierzaczek. Może to być śliczny kotekwesoły chomik lub uroczy piesek. Czy można nie pokochać takiego słodziaka? Wykonane ze sztucznego, a zatem niealergizującego futerka zwierzątko zwykle śpi we wnętrzu lampki. Zwykle, bo kotka, chomika lub pieska można z lampki wyjąć, by pogłaskać, przytulić lub położyć obok lampki. Czy takiej lampki nie można zwyczajnie pokochać? Chyba nikt nie ma wątpliwości, że dzięki temu śpiącemu zwierzaczkowi, z pewnością tak. Wybór odpowiedniej lampki można wykonać spośród dziewięciu modeli, różniących się kolorem lampki, jak i umaszczeniem zwierzątka. Taka oferta kolorów pozwoli wybrać lampkę, która najbardziej podoba się dziecku i będzie pasowała do wystroju wnętrza, podnosząc jego atrakcyjność.

Ponieważ lampka ma wbudowany akumulator, więc można ustawić ją praktycznie w dowolnym miejscu. To może być szafka nocna przy łóżku dziecka, stolik do rysowania lub biurko, przy którym dziecko obrabia lekcje. Dzięki temu nie ogranicza nas lokalizacja kontaktu i długość przewodu zasilającego.

Bezprzewodowa lampka LED

Lampki od Habarri są wykonane z miłego w dotyku i przyjaznego dzieciom materiału. Stabilnie stoją na trzech, solidnych nóżkach z bukowego drewna. Oświetlenie zapewniają żarówki LED, dzięki czemu lampka jest energooszczędna. Zastosowanie LEDów powoduje też, że lampka nie nagrzewa się, więc jest bezpieczna dla dziecka. Działanie lampki nawet do 36 godzin zapewnia wbudowany akumulator, który ładuje się dołączonym do zestawu przewodem mikro USB. Po zakończeniu ładowania przewód można wypiąć z lampki, co podnosi komfort jej użytkowania. Lampka jest też wyposażona w płynną regulację natężenia światła — tzw. ściemniacz. Dzięki temu tata może poczytać dziecku bajki na dobranoc, a przy ściemnionej lampce maluch może spokojnie spać. Lampka wyłączy się po dwóch godzinach, więc zapewnia to oszczędność energii, a mama nie będzie musiała wstawać w nocy, by ją wyłączyć.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej