MaluchJak zabezpieczyć łóżko przed upadkiem dziecka?

Jak zabezpieczyć łóżko przed upadkiem dziecka?

Zdrowie i bezpieczeństwo dziecka powinno być priorytetem każdego rodzica. Kluczem będzie tutaj zdrowy sen, przy którym nie ma obaw o jakiekolwiek niechciane wypadki. Dzieci lubią się kręcić podczas snu, a leżąc na ogromnym łóżku rodziców nietrudno jest o niebezpieczeństwo. Jak zabezpieczyć dziecko przed upadkiem? Tutaj świetnym rozwiązaniem będą bramki do łóżka. Czym są i kiedy okażą się przydatne?

Bramka ochronna – czym jest?

Stworzona z myślą o zabezpieczeniu dzieci przed upadkiem z łóżka, bramka ochronna ma postać niewysokiej ścianki, którą można rozłożyć wzdłuż krawędzi łóżka. W ten sposób nawet największe podróże podczas snu, jak i na jawie, nie skończą się niebezpiecznym upadkiem dziecka.

Warto wiedzieć, że na rynku można spotkać się z kilkoma rodzajami tego urządzenia. Czym się różnią?

  • Metalowe bramki – posiadają świetne właściwości ochronne i są wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia. Niestety, są również bardzo twarde, co może powodować ból dziecka przy uderzeniu. Ich transport jest również dość toporny.
  • Drewniane bramki – naturalna odmiana pierwszej opcji, które jest delikatniejsza w dotyku. Działa na podobnej zasadzie, przez co jej przewóz jest równie trudny.
  • Składane bramki z siatki – z łatwością można ją montować i rozkładać, a delikatność siatki sprawia, że dziecko na pewno nie zrobi sobie krzywdy. Wielką zaletą jest też łatwość przewożenia.
  • Tuby zabezpieczające – to specjalne tunele zintegrowane z prześcieradłem, które zabezpieczają przed sturlaniem się podczas snu. Niestety, ich funkcjonalność spada do zera po czasie, gdy dziecko nauczy się raczkować.

Jak widać, rodzajów bramek ochronnych jest wiele. Najczęściej najlepszą opcją są rozwiązania siatkowe, gdyż pomagają w najszerszej gamie przypadków.

Bramki ochronne – dla kogo?

Przeznaczona dla rodziców, którzy śpią z dzieckiem lub pozwalają mu na drzemki w swoim łóżku, bramka ochronna ma również inne zastosowania. Świetnie nada się przede wszystkim w podróży, gdzie sen w hotelu może być trudny nawet dla dziecka, które przyzwyczajone jest do osobnego łóżka. W tym czasie bramka będzie niezwykle pomocna.

Jednocześnie należy pamiętać, że urządzenia te zostały stworzone nie tylko dla najmłodszych dzieci – dobrze poradzą sobie również w przypadku pierwszych dużych łóżek. Będą w ten sposób stanowić dodatkową ochronę, do której dziecko było przyzwyczajone. 

Dlaczego warto?

Odpowiednio dostosowane bramki ochronne to przede wszystkim brak zmartwień o bezpieczeństwo dziecka. Oczywiście aspekt ten jest podstawą, która rozszerza się na inne elementy, a w tym:

  • dodatkowe komory – pozwalają na schowanie najpotrzebniejszych rzeczy, takich jak pieluszki lub ulubione zabawki dziecka,
  • brak alergenów – dzieci są szczególnie wrażliwe, przez co barierki są testowane pod kątem powodowania alergii,
  • duże rozmiary – nowoczesne barierki posiadają zwykle długość 200 cm, przez co poradzą sobie z każdym łóżkiem.

Wszystko to zwieńczone jest prostotą montażu, którą przeprowadzić można na dwa sposoby. Pierwszą opcją jest instalacja na stałe poprzez specjalne śruby – ona przyda się przede wszystkim w łóżkach dziecka. Drugie rozwiązanie polega na wsunięciu pod materac i zabezpieczeniu konstrukcji specjalnymi pasami. Pozwoli to na ochronę dziecka i łatwy demontaż. 

Bramki ochronne na łóżko w różnych kolorach i rozmiarach możesz naleźć na stronie: https://qkids.pl/produkty/akcesoria-dla-dzieci/bramki-ochronne-na-lozko/

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej