MaluchMleko ukryte w etykietce

Mleko ukryte w etykietce

Spora grupa niemowląt i dzieci w okresie przed przedszkolnym cierpi z powodu skazy białkowej. Po zjedzeniu potraw zawierających mleko krowie pojawiają się u nich typowe dla alergii objawy takie jak np. wysypka. U najmłodszych zdarza się ulewanie, a nawet zwracanie pokarmu. Kiedy skaza białkowa zostanie zdiagnozowana, przed rodzicami staje trudne zadanie jakim jest unikanie artykułów spożywczych z dodatkiem białek mleka krowiego. Jak się można przekonać nie jest to wcale proste.

Mieszanki mlekozastępcze

Problem ze skazą białkową pojawia się już u najmłodszych dzieci, ponieważ popularne mieszanki mlekozastępcze podawane noworodkom i niemowlętom są produkowane na bazie mleka krowiego. Bardzo szybko okazuje się, że malec nie może jeść mleka przygotowanego z wybranego proszku. Nie jest łatwo dobrać dla takich maluchów odpowiednie mleko w proszku. Jeśli dostępne na rynku mieszanki nie są przez malca akceptowane, wówczas konieczne może się okazać sięganie po mleka na receptę.

Dania gotowe

Wielu rodziców nie do końca ufa warzywom kupowanym w sklepach i zamiast przygotować samodzielnie dania dla swoich pociech, sięgają po gotowe potrawy zamknięte w słoiczkach. Niestety wiele z nich zawiera mleko w proszku. Można je znaleźć nawet tam, gdzie się go najmniej spodziewamy. Białka mleka krowiego spotkamy w wielu zupkach dla niemowląt, warzywnych daniach obiadowych a także w deserach. Dlatego, jeśli twoja pociecha ma problem z przyswajaniem białka pochodzącego z mleka musisz bardzo dokładnie sprawdzać etykietki znajdujące się na słoiczkach z gotowymi daniami.

Ciastka i pieczywo

Białka mleka krowiego, które wywołują skazę białkową pojawiają się także w pieczywie i ciastkach dla maluchów. Warto o tym pamiętać kupując kolejne smakołyki dla swojej pociechy.

Jeśli u Twojego dziecka wykryto skazę białkową musisz być przygotowana na to, że nie wszystkie gotowe dania dla niemowląt będziesz mogła mu podawać. Musisz nauczyć się czytania etykietek i dokładnej analizy wszystkich składników tak, aby szkrab rósł zdrowy i silny.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x