MaluchPomysł na jesienny spacer z maluchem

Pomysł na jesienny spacer z maluchem

Złota, polska jesień zachęca do wspólnych wypraw z dzieckiem. Choć pogoda za oknem jest piękna, to już zdecydowanie nie czas na zabawy w piaskownicy. Co zatem robić z maluchem podczas jesiennych spacerów? Poniżej kilka zabaw dla Ciebie i Twojej pociechy.

1. Jesienne polowanie na skarby

Jesień to czas, kiedy wokoło można znaleźć tysiące różnych skarbów. Na ziemi leży mnóstwo kolorowych liści, żołędzi, kasztanów czy szyszek. Wybierając się na spacer do parku z pewnością natkniecie się na nie. Zamiast przejść obojętnie nazbierajcie do torby trochę tych cudów natury, a potem wykorzystajcie je do zabawy w domu. Możecie stworzyć z kasztanów i żołędzi armię jesiennych ludzików, z liści – niezwykły zielnik, a z jarzębiny naturalną biżuterię.

2. Bukiet dla mamy, lekcja dla szkraba

Każdą chwilę spędzoną z maluszkiem warto wykorzystać na zabawę połączoną z nauką. Tak może być również podczas spaceru w parku. Zacznijcie wspólnie z dzieckiem zbierać kolorowe liście na bukiet dla mamy. Korzystając z okazji możesz zapytać malca o kolory liści, ich kształty, czy nauczyć go nazw drzew, z których pochodzą. Już kilkulatek świetnie sobie poradzi z taką lekcją przyrody, a mama otrzyma niezwykły bukiet.

3. Jesienne zawody

Dzieci uwielbiają konkurowanie ze sobą. Warto wykorzystać tę cechę ich charakteru również w zabawie. Jeśli masz pod opieką kilkoro dzieci zrób zawody między nimi, jeśli jest was dwoje walczcie o palmę pierwszeństwa między sobą. Rywalizować można na wielu płaszczyznach. Jesienią warto rozpocząć od zbierania wskazanych rzeczy np. kasztanów. Każdy zawodnik ma swoja kupkę i w określonym czasie powinien znaleźć i ułożyć na niej jak najwięcej tych jesiennych skarbów. Wygrywa oczywiście najlepszy.

4. Złoty deszcz

Jesienny deszcz jest zazwyczaj zimny, mokry i nieprzyjemny. Jeśli jednak krople wody zamienisz na złote liście to od razu staje się o wiele przyjemniejszy. Pobiegajcie z dzieckiem po parkowych alejkach i porzucajcie na siebie wzajemnie sterty kolorowych liści. To świetna zabawa, podczas której zawsze wybuchają salwy śmiechu.

Jesienne spacery dają możliwość nauczenia dzieci zbierania czy kolekcjonowania różnych skarbów. Podczas wspólnych zabaw maluchy poznają nazwy drzew czy kolorów. Warto też swoje jesienne znaleziska wziąć do domów, aby w zaciszu pokoju zrobić z nich ludziki lub niezwykle budowle.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x