MaluchCzy warto wychodzić z niemowlakiem w zimę na spacery

Czy warto wychodzić z niemowlakiem w zimę na spacery

Zimowe spacery z niemowlakiem mogą być wielkim przeżyciem i nie lada wyzwaniem.

Nie dziwi więc fakt, że świeżo upieczona mama może mieć wiele obaw i wątpliwości. Ile tygodni powinno mieć dziecko, by móc z nim wyjść zimą na spacer? Jak je ubrać? Co zabrać ze sobą? Kiedy lepiej sobie odpuścić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej.
Z dzieckiem do szóstego miesiąca można wychodzić na dwór jeśli jest maksymalnie –5ºC.Jeśli tylko dziecko jest zdrowe. Natomiast w momencie kiedy jest zimniej lub warunki pogodowe są mocno niesprzyjające to można wprowadzić werandowanie. Czyli ubrać dziecko, jak na spacer, ułożyć w wózeczku przy otwartym oknie lub na balkonie. Takie sposób stosuje się szczególnie jeśli dotyczy dzieci urodzonych właśnie zimą.

Jeśli zdecydowałaś się wyjść na spacer koniecznie ubierz dziecko na cebulkę i okryj dodatkowym kocem.

Pamiętaj, żeby po wejściu do, na przykład, sklepu od razu odpiąć dziecku kurteczkę. Sprawdź od czasu do czasu kark maluszka. Jeśli jest zimny lub spocony to oznacza, że najwyższa pora wrócić do domu. Przed wyjściem z domu posmaruj buzie niemowlaka specjalnym zimowym kremem. I zabierz butelkę z mlekiem gdyby Brzdąc zgłodniał. Przy takich warunkach pogodowych karmienie piersią może być kłopotliwe.
Zimowy spacer nie może trwać zbyt długo. Lepiej stopniowo przyzwyczajać dziecko do oddychania zimnym powietrzem. Fakt, że może ono powodować infekcje, ale to ryzyko można ograniczyć do zero odpowiednim ubraniem dziecka i wcześniejszym werandowaniem. Takie powietrze jest dużo lepsze niż te ogrzewane kaloryferem w domu, które wysusza błonę śluzową nosa.

Wybieraj się na spacer najlepiej w godzinach 10:00 – 14:00 wtedy zazwyczaj jest najcieplej.

Każda inna pora też jest dobra. Najlepiej gdyby to była pora kiedy maluch najdłużej śpi. Na czas zimy zrezygnuj z nosidełka i na spacery zabieraj wózek, będziesz mogła wygodniej i dokładniej opatulić niemowlaka. Postawiona budka osłoni maluszka od wiatru.

Jeśli dobrze przygotujesz swoje dziecko do takiego spaceru może on zrobić dużo dobrego. Dzięki nim Twoja pociecha będzie zahartowana, znacznie wzrośnie jej odporność organizmu i będzie rzadziej chorować, a także lepiej spać. Dzięki nim poprawi się również krążenie krwi i oczyszczają drogi oddechowe, zatem warto wychodzić z maluszkiem na zewnątrz.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x