MaluchZajęcia w basenie dla niemowlaka

Zajęcia w basenie dla niemowlaka

Czy warto iść na zajęcia na basenie dla niemowlaka?

Już na wstępie odpowiem, że oczywiście tak! A nawet więcej – im szybciej tym lepiej. A dlaczego?

Z wielu względów. Nie obawiaj się, że Twoje trzymiesięczne dziecko jest za małe na zajęcia w basenie. To dla niego jak najbardziej odpowiedni moment. Oczywiście skonsultuj to z pediatrą, aby się upewnić, że nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Ale jeśli nie ma to nie zastanawiaj się tylko idźcie.

Woda dla takiego maluszka to niemal naturalne środowisko. Jeszcze z życia płodowego pozostaje mu odruch zamykania ust i wstrzymywania powietrza gdy jest w wodzie. Znacznie lepiej niż starsze dzieci reaguje na kontakt z wodą bo są odważniejsze i lepiej znoszą zanurzenia głowy. Przebywanie w wodzie po prostu sprawia mu przyjemność.

Wiadomo, że takie dziecko nie zacznie sprawnie pływać w basenie kraulem, ale regularny kontakt z wodą przyniesie mu szereg korzyści. Jakich? Między innymi będzie znacznie sprawniejsze niż jego rówieśnicy, wzmocni kręgosłup, a przede wszystkim barki. Jego rozwój będzie szybszy i będzie miało świetną koordynację ruchową. A dzięki zabawie w wodzie z rodzicami zacieśni z nimi więzi.

To będzie miało również świetny wpływ na przyszłość także z tego względu, że gdy już będzie chciało się nauczyć pływać to przyjdzie mu to z łatwością. Jeśli masz możliwość chodzenia na zorganizowane zajęcia w basenie dla niemowląt i rodziców to śmiało się na nie zapisuj i chodź ze swoim maluszkiem na nie regularnie.

Instruktorzy, którzy prowadzą takie zajęcia będą mogli nauczyć Cię wielu bardzo przydanych rzeczy.

Między innymi tego jak należy trzymać dziecko w wodzie, jak nauczyć dziecko nurkowania i zorganizują zabawy. Jeśli jednak w Twojej okolicy nie są organizowane takie zajęcia to nie oznacza to, że musisz z tego całkowicie rezygnować. Zabierz dziecko na basen i sama pobaw się z nim w wodzie, ale wcześniej upewnij się tylko, że jest przystosowany dla Was czyli czy woda ma prawidłową temperaturę (32-33 stopnie Celsjusza) i czy jest odpowiednie miejsce na przebranie się oczywiście z przewijakiem.

Zadbaj o to, aby dziecku ściągnąć ręcznik tuż przed zanurzeniem się do wody i okryć go nim od razu jak z niej wyjdzie, żeby się nie przeziębiło. Zachęcam do takich zajęć bo to dla dziecka naprawdę super frajda. A idę o zakład, że Ty również świetnie się zrelaksujesz bawiąc się z maluszkiem w wodzie.

To co, idziecie? Dajcie znać w komentarzu jak Wasze wrażenia.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x