MaluchMasaż dla maluszka

Masaż dla maluszka

Dotyk to pierwszy zmysł jaki rozwija się u dziecka. Dlatego maluszki potrzebują fizycznego kontaktu, kołysania, przytulania. Masaż pomaga im się wyciszyć – stosowany co wieczór jest idealnym rytuałem, który pozwala się uspokoić i ułatwia zasypianie.

4 zalety masażu maluszka

  • Stymuluje rozwój układu nerwowego – usprawnia krążenie i pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny maluszka. Wspomaga rozwój organizmu – pobudza on działanie najważniejszych organów i układów, sprawia, że oddychamy głębiej a utleniona krew dociera do wszystkich części ciała, także do stópek i rączek.
  • Buduje silną więź – dotyk mamy zawsze działa kojąco, uśmiech, czuły dotyk – to buduje bliskość.
  • Łagodzi kolki – gdy masujemy brzuszek okrężnymi ruchami zgodnie z ruchem wskazówek zegara pomagamy pozbyć się zalegających gazów. Poprawia trawienie, usprawnia funkcjonowanie jelit i zapobiega zaparciom.
  • Wzmacnia poczucie bezpieczeństwa – maluch nabiera zaufania do Ciebie, gdy je głaszczesz czuje się kimś ważnym i wyjątkowym.

Jak wykonać masaż?

Zadbaj o to by maluszkowi było ciepło. Użyj delikatnego balsamu lub oliwki – nie wylewaj ich bezpośrednio na skórę malca, najpierw rozetrzyj i rozgrzej w dłoniach. Masaż zacznij od buzi (czółko i skronie), potem masuj ramiona, rączki, brzuszek, nóżki, stopy, połóż dziecko na brzuszki i masuj plecki od karku po pośladki. Podczas masażu mów cicho i łagodnie do maleństwa, tłumacząc mu co robisz – to je uspokoi. Nie spiesz się – wykorzystaj w pełni tą wspólną chwilę Waszej bliskości.

Artykuł udostępniony dzięki uprzejmości https://apteka-amica.pl.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x