Bezpieczny salon dla malucha

0
329
bezpieczny salon

Mieszkanie to miejsce, gdzie małe dziecko musi być bezpieczne. Często jednak czyhają w nim na malucha różne niebezpieczeństwa. To, co dla dorosłego nie jest niczym groźnym dla kilkulatka może takim być. Zobacz jak zabezpieczyć salon, aby malec mógł się tam spokojnie bawić.

 

Maty antypoślizgowe

W naszych mieszkaniach bardzo często podłoga jest wykonana ze śliskich materiałów takich jak parkiet czy panele podłogowe. Aby wnętrze było bardziej przyjazne układamy na nich wykładziny i dywany. Jeśli w Twoim domu na podłodze znajdują się tego typu ozdoby zadbaj, aby nie ślizgały się. Najlepiej wykorzystać w tym celu specjalne maty antypoślizgowe. Można je kupić w sklepach i marketach z wyposażeniem wnętrz. Ten wydatek z pewnością się opłaci zmniejszając ryzyko upadku.

 

Blokady na drzwi, okna i szafki

Dzieci bardzo szybko opanowują nowe umiejętności. Nie ma więc, co się dziwić, że chętnie otwierają drzwiczki w szafkach, ale również drzwi do poszczególnych pomieszczeń domowych a nawet okna. Zabawa drzwiami czy oknami może okazać się bardzo niebezpieczna dla szkraba i dlatego należy zadbać, aby ograniczyć jego możliwości poznawcze w tym zakresie. W sklepach meblowych oraz z artykułami dziecięcymi można kupić specjalne blokady na drzwi, okna oraz szuflady. Ich montaż jest bardzo prosty. Instalując je można być pewnym, że przez co najmniej kilka następnych miesięcy malec będzie bezpieczny.

 

Zbędne dodatki

Salon to miejsce reprezentacyjne. Na stole kładziemy obrus, na szafkach serwetki itp. Jednakże mając kilkunastomiesięczne dziecko w domu, lepiej te wszystkie ozdoby schować. Dzieci są bardzo ciekawskie i chętnie sięgają po wszystko, co znajduje się w zasięgu ich rąk. Nawet się nie obejrzysz, kiedy Twój maluch ściągnie na siebie serwetkę z ciężkim wazonem, albo obrus z obiadem. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie swojej pociechy na jakiś czas schowaj wszystkie ozdoby do szuflady.

 

Mocowanie mebli

W większości naszych domów meble stoją bezpiecznie na podłodze. Jeśli jednak pojawia się w nich dziecko warto pomyśleć o dodatkowych zabezpieczeniach. Jeżeli to możliwe należy przymocować szafki, komody i regały do ścian. Choć meble wydają się stać stabilnie, to często nie wytrzymują dziecięcych pomysłów i przewracają się. Spadająca szafa może nie tylko zrobić krzywdę brykającemu maluchowi, ale nawet go zgnieść.

 

Zaślepki na kontakty

Kontakty to jeden z najniebezpieczniejszych sprzętów w domu. Dzieci bardzo chętnie wkładają do dziurek paluszki lub różne przedmioty. Takie działanie może doprowadzić do porażenia prądem. Aby temu zapobiec kup i zamontuj zaślepki. W sklepach dostępne są zaślepki w różnych kształtach i kolorach. Na pewno znajdziesz coś idealnego również do swojego salonu.

 

Dzieci mają bardzo dużo pomysłów, które niekiedy bywają niebezpieczne. Wprawdzie rodzice starają się jak najlepiej pilnować swoich pociech, niemniej jednak nie zawsze udaje się je ochronić przed kolejnymi guzami. Dlatego należy zrobić wszystko, by zminimalizować ryzyko niebezpiecznych zdarzeń. Z pewnością nie uda się zapobiec każdemu siniakowi, ale korzystając z zabezpieczeń można ich ilość znacznie ograniczyć.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments