Łódź: Koncert Katarzyny Groniec w Teatrze Muzycznym

0
87

Pin-up Princess  to siódma płyta w dorobku Katarzyny Groniec. Piosenki na niej zawarte będzie można usłyszeć 26 marca o godz. 19.00 w Teatrze Muzycznym w Łodzi, w ramach akcji Dotknij teatru.

To drugi album znanej aktorki i piosenkarki z utworami, do których poetyckie teksty napisała sama wykonawczyni. Są one zapisem przemyśleń, refleksji, podsumowań, obaw i pragnień, jakie nawiedzają kobietę zbliżającą się do czterdziestki.

„To zapis zarówno chwil pięknych, jak i tych, w których uświadamiamy sobie, że uczestniczymy w długim procesie przemijania. Po albumach Przypadki i Listach Julii, bardziej ascetycznych aranżacyjnie, miałam ochotę na rytm, puls i prostotę melodii. Do współpracy zaprosiłam Wojciecha Waglewskiego, który napisał dla mnie sześć piosenek. W kilku utworach gościnnie zaśpiewała Kapela ze Wsi Warszawa” – mówi o swojej najnowszej płycie Katarzyna Groniec.

Muzykę do utworów zarejestrowanych na krążku, który ukazał się jesienią ubiegłego roku, skomponowali: Robert Szydło (gitarzysta), Piotr Dziubek (producent płyt „Emigrantka „ i „Przypadki” ) oraz w znakomitej większości – Wojciech Waglewski, twórca i lider zespołu Voo Voo.

Katarzyna Groniec zadebiutowała w 1991 r. pierwszoplanową rolą Anki w musicalu Metro. Trzy lata wcześniej na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu zdobyła główna nagrodę, wykonując w duecie z Piotrem Hajdukiem standard jazzowy My Funny Valentine. W 1997 r. artystka zdobyła Grand Prix na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Muzycy grający z Groniec w utworach zarejestrowanych na najnowszej płycie i podczas koncertów to: Łukasz Damrych (fortepian, instrumenty klawiszowe), Robert Szydło (gitara basowa), Łukasz Sobolak (perkusja) i Bartek Miarka (gitara).

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments