Łódź: Parauszek i Przyjaciele w Multikinie i na Se-ma-for Film Festivalu

0
81

Pierwsza od lat polska animacja lalkowa, bardzo ciepło przyjęta po wrześniowej premierze telewizyjnej w MiniMini+, pojawi się na porankach dla dzieci w Multikinie oraz na juniorskiej edycji 4. Se-ma-for Film Festivalu, 9-13 października 2013.

Przez cały październik w soboty i niedziele, o godzinie 10:30 dzieci będą mogły się spotkać z bohaterami serialu na kinowej sali. Na dużym ekranie w Multikinach w całej Polsce będzie można zobaczyć 5 pierwszych odcinków serialu. Z kolei nigdy nie pokazywane na publicznych pokazach odcinki 6-10 pojawią się na łódzkim 4. Se-ma-for Film Festival, w ramach jego juniorskiej edycji dla dzieci i młodzieży.

Junior Se-ma-for Film Festival odbędzie się w Łodzi po raz pierwszy – organizowany pod hasłem pierwszych urodzin Se-ma-for Muzeum Animacji. Ta jedyna w Polsce placówka łącząca historię, techniki i technologię animacji w tych dniach otworzy się dla gości całkowicie bezpłatnie. Bezpłatne będą również wszystkie projekcje i warsztaty w ramach „małego” festiwalu. Parauszek będzie bohaterem nie tylko na ekranie – również po raz pierwszy wszystkie lalki serialowe będzie można zobaczyć z bliska na kilkudniowej wystawie czasowej „Lalka: między teatrem a kinem”. Po niedzielnej projekcji w muzealnym kinie, 13.10.2013 o godzinie 12:45 z dziećmi spotka się sam reżyser serialu – Krzysztof Brzozowski.

Krzysztof jest jednym  z najlepszych europejskich animatorów lalkowych. Od 1980 roku związany ze studiem Se-ma-for, pracował  przy ponad 60-ciu produkcjach. Jego dłoń ożywiała nie tylko kultowe postaci Uszatka, Trzech Misiów czy Pik Poka, ale wielu współczesnych bohaterów wybitnych polskich animacji: „Danny’ego Boya” czy „Ichthys”. Dwukrotnie nagrodzony za animację na Biennale Sztuki Dla Dzieci w Poznaniu, był jednym z dwóch głównych animatorów  przy nagrodzonej Oscarem animacji „Piotruś i Wilk”.

Warto wspomnieć, że reżyserowany przez Krzysztofa „Parauszek i Przyjaciele” dostał się już do konkursów 21 międzynarodowych festiwali animacji i twórczości dla dzieci. Z ostatnich wieści – polski zajączek wystartuje w konkursie jednego z najważniejszych na świecie tego typu wydarzeń – CHICAGO INT’L CHILDREN’S FILM FESTIVAL.

Szczegóły na temat Junior Se-ma-for Film Festivalu można znaleźć na www.festival.se-ma-for.com/junior.

4. Se-ma-for Film Festival pod honorowym patronatem Ambasadora Francji, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewody Łódzkiego, Marszałka Województwa Łódzkiego, Prezydenta Miasta Łodzi.

4. Se-ma-for Film Festival dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydarzenie współfinansowane przez Urząd Miasta Łodzi i Polski Instytut Sztuki Filmowej. Junior Se-ma-for Film Festival dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – Kultura -Interwencje.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments