Łódź: Uszatek nie idzie spać – czyli Noc Muzeów w Se-ma-for Muzeum Animacji

0
87

Jest taka noc – 18 maja, w którą nawet Miś Uszatek nie idzie spać. Nic dziwnego – w jego domu w Muzeum Animacji będzie wrzało. Na wystawie sprawdzicie, co ulubieni bohaterowie robią po wieczorynce, na stole słynnego „Tanga” zatańczą lalki Arlekina, a przed Muzeum całą noc hałasować będzie zespół Zgiełk. 

Informacja od Organizatora:

O 21:00 cofniemy zegary i Se-ma-for odwiedzi  tajemniczy gość , który wedle miejskich legend objawia się tylko w Noc Muzeów…Warto sprawdzić, kiedy ławeczka na Piotrkowskiej stanie pusta – jej rezydent  będzie wtedy w Muzeum Animacji!

Kino Se-ma-for od 18:00 pracuje bez przerwy – do najmłodszych połasi się kot Filemon, a im później, tym starsza publiczność weźmie udział w pokazach.  Dzieci po raz pierwszy zobaczą aż pięć premierowych odcinków o najnowszym bohaterze studia, a na dorosłych czeka m.in. retrospektywa animacji Se-ma-for Film Festivalu 2012.

Wprost ze spotkań, projekcji i wystawy można śmiało wkroczyć na warsztaty – bo najlepsza zabawa jest, kiedy teorię animacji można przekuć w praktykę!  Dzieci wybiorą się w podróż z Colargolem i sprawdzą, co ma w środku Zajączek Parauszek. Dorośli wezmą udział w warsztatach z tworzenia storyboardów i animacji wycinankowej. Gwoździem programu będzie jednak to, że późnym wieczorem ożyje…oscarowe „Tango”! To dzięki aktorom Teatru Arlekin, którzy w dekoracji słynnego filmu przeprowadzą warsztaty animacji lalek teatralnych.

Zmęczeni atrakcjami w środku mogą bawić się przed Muzeum w rytm „Piosenek o dawnej Łodzi” w wykonaniu zespołu Zgiełk. Do „szlachetnego rocka” polecamy przegryźć przedpremierowego muffina z niebawem otwieranej łódzkiej kawiarni „Mili ludzie”.

Wszystkie wydarzenia potrwają do godziny 1:00.

Szczegółowy program Nocy Muzeów w Se-ma-for Muzeum Animacji:

 

Na zewnątrz:

Koncert   zespołu Zgiełk  – „Piosenki o dawnej Łodzi” – sety 21:00- 22:00, 22:30- 23:30, 24:00- 1:00

Przedpremierowe, muffinkowe spotkanie z kawiarnią „Mili ludzie” z ul. Sienkiewicza 15

 

W Muzeum:

 

18.00-1.00

Zwiedzanie wystawy stałej Muzeum oraz wystawy czasowej storyboardu i concept artu – „Zaczyna się od pomysłu”

 

21.00-22.00 – Zegary wstecz – wieczór autorski Juliana Tuwima we własnej osobie + konkurs wiedzy. Prowadząca: P. Małgorzata Skwarek- Gałęska.

 

WARSZTATY

 

Dla dzieci:

18:30 – 19:30 – Podróże z Colargolem – dzieci razem z misiem Colargolem wezmą udział w wielu zabawach i zwiedzą misiowe krainy, takie jak Czerwona dolina, Wesołe Zielonkowo i Wzgórze Niebieskich Drzew – warsztat dla dzieci 3-5 lat, wstęp 5 zł – NA WARSZTAT OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!


19.00-20.00 – Dwa uszka – i mamy Parauszka! –
warsztaty z tworzenia lalki animacyjnej Zajączka Parauszka (wcześniej należy przyjść do muzeum i obejrzeć odcinek Zajączka Parauszka od 18.30) – warsztat dla dzieci 6-12 lat, wstęp 5 zł – NA WARSZTAT OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!

20.00-21.30 – Arlekin na deskach „Tanga” – warsztaty animacji lalek teatralnych prowadzone przez aktorów Teatru Arlekin – WSTĘP NA WARSZTAT BEZPŁATNY

 

Dla dorosłych:

 

19.00-20.00 – Zaczyna się od pomysłu – Warsztaty z tworzenia storyboardu filmowego  – Warsztaty dla młodzieży od 15 lat, wstęp 5 zł, NA WARSZTAT OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!

 

21:30 – 22:15 –  Złap za nos Tuwima – grupa I – warsztat z animacji wycinankowej dla dorosłych, wstęp 5zł, NA WARSZTAT OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!


22.30-23.15      –  Złap za nos Tuwima
– grupa II – warsztat z animacji wycinankowej dla dorosłych, wstęp 5zł, NA WARSZTAT OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!

 

PROJEKCJE W KINIE SE-MA-FOR


18.00-18.30 – Wschodzące gwiazdy
 – pokaz amatorskich animacji powstałych podczas warsztatów w Muzeum Animacji ( dla Dzieci i dorosłych)

18.30-20.00 –  Uszaty wieczór – projekcja premierowych odcinków „Zajączka Parauszka” – odcinek  1-5 (Dla dzieci)

21.00 – 22.00  – Późna dobranocka – projekcja  krótkometrażowych produkcji Se-Ma-Fora (Dla dzieci) – m.in. Mały Pingwin Pik-Pok, Mordziaki, Przygody Kota Filemona, Przygód kilka Wróbla Ćwirka, Plastelinki

22.00 – 23.00 – Przez duże A – projekcja filmów dla dorosłych produkcji Se-ma-for-a, m.in. Ichthys, Danny Boy, Świteź (dorośli)

23.00-1.00 –  Se-ma-for Film Festival 2012 – retrospektywa (dorośli)

Na wystawy, spotkania, projekcje oraz warsztat Arlekina – wstęp bezpłatny.

Pozostałe warsztaty – opłata 5 zł/ osoba – obowiązują zapisy po adresem d.pusta@se-ma-for.com oraz pod numerem telefonu 42 682 26 01

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments