Łódź: „Wybryki muzyki” metodą Orffa w INSPIRO

0
98

System wychowania muzycznego według Carla Orffa to popularny na całym świecie sposób łączenia muzyki i aktywności dzieci do celów wychowawczych. W każdą środę o godzinie 17:00 Akademia Twórczego Rozwoju INSPIRO organizuje „Wybryki muzyki”, które prowadzi Jacek Tarczyński, znany pedagog, muzyk i nauczyciel stosujący taktykę Orffa z powodzeniem od wielu lat.

System Orffa inspiruje nauczycieli do odkrywania nowych sposobów włączania muzyki do świata dzieci. Jacek Tarczyński należy do wąskiego grona osób, które podczas zajęć z dziećmi w atrakcyjny sposób łączą słowo, muzykę, taniec i grę na instrumentach.  – Idea Orffa polega na innym podejściu do edukacji muzycznej, gdzie główny nacisk powinno się kłaść na improwizację instrumentalno – wokalną ucznia z wykorzystaniem, specjalnie do tego celu skonstruowanych, instrumentów. System Orffa wydaje mi się najbardziej naturalny i wykorzystujący spontaniczność dziecka, dlatego stosuję go podczas swoich zajęć i wzbogacam dodatkowo własnymi pomysłami – mówi prowadzący warsztaty, Jacek Tarczyński.

zajecia_umuzykalniajace_z_Jackiem_Tarczynskim.jpg

Cotygodniowe zajęcia umuzykalniające w Akademii Twórczego Rozwoju INSPIRO wprowadzą dzieci w niezwykły świat muzyki. Każda muzyczna przygoda będzie pełna ruchu i zabawy. Dzieci nie tylko nauczą się gry na prostych instrumentach, takich jak: bębenek, tamburyn czy kołatka, ale również dowiedzą się, że z muzyki można czerpać ogromną radość.

– Rekwizyty i zabawki to w przypadku moich zajęć pojęcia synonimiczne. Chodzi o to, by stworzyć sytuację i środowisko jak najbardziej przyjazne dzieciom. Dziecko nie powinno wiedzieć, że uczy się muzyki. Dziecko powinno muzykę uprawiać. Na przykład, zwykła apaszka może stać się chmurą. Jeśli apaszka – chmura ma tańczyć na 3/4, to tak naprawdę dziecko tańczy na 3/4, ale wydaje mu się, że uczy tego swój rekwizyt – tłumaczy Jacek Tarczyński.

Muzykalne środy to nie jedyna atrakcja czekająca na dzieci w Akademii INSPIRO. Pełen rozkład jazdy znajduje się na stronie internetowej www.inspiroart.pl.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments