Najnowsza część bestsellerowej serii detektywistycznej Wydawnictwo Zakamarki: „Tajemnica miłości” w topce literatury dziecięcej salonu Empik!

0
85

Wydawnictwo Zakamarki informuje, że najnowsza część bestsellerowej serii Biuro Detektywityczne Lassego i Mai „Tajemnica miłości” znalazła się w topce litertaury dziecięcej salonu Empik!

Tajemnica miłości
Martin Widmark, il. Helena Willis
tłum. Barbara Gawryluk
tytuł oryginału: Kärleksmysteriet

wiek 6+
Poznań 2012
15 x 21,5 cm
twarda oprawa
92 strony

W Valleby odbywa się festiwal miłości. Mieszkańcy całują się i przytulają, a na Rynku odbywa się konkurs tańca. Wszystko po to, by zebrać datki dla biednych dzieci z całego świata. Festiwal kończy się jednak w dziwnych okolicznościach – nagle gasną światła, pod zwycięzcami załamuje się podium, a wkrótce zebrane pieniądze znikają bez śladu…

empik_taj-milosci_290px
Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów.
Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.

Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.
Polecamy również Brązową księgę oraz Srebrną księgę, które pełne są detektywistycznych łamigłówek, rebusów, zagadek i szyfrów – a wszystko w scenerii miasteczka Valleby i z udziałem bohaterów serii. Z kolei w Pamiętniku detektywa zbierać można rysopisy i odciski palców kolegów i koleżanek.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments