MAŁE MISIE – RADOŚĆ KAŻDEGO DNIA

0
129
żłobek

Decyzja, by oddać malutkie dziecko do żłobka, jest bardzo trudna. Rodzice obawiają się, czy ich maleństwo otrzyma tam właściwą opiekę, czy będzie bezpieczne, zdrowo karmione, otoczone troską i wspomagane w rozwoju.

Takich obaw nie mają rodzice dzieci uczęszczających do jednej z placówek Zespołu Niepublicznych Żłobków Integracyjnych Małe Misie w Warszawie. Dali wyraz uznania dla tych placówek, głosując w konkursie na Super Żłobek organizowanym przez M. St. Warszawa. Małe Misie znalazły się na zaszczytnym pierwszym miejscu w kategorii żłobków niepublicznych. Jest to rodzaj podziękowania i uznania dla pracowników, którzy wiedzę i umiejętności, a także serca i dobre emocje oddają swoim małym wychowankom.

W pracy z dziećmi ważne jest oczywiście przygotowanie zawodowe. Personel Małych Misiów posiada stosowne wykształcenie (pracują tu m. in. absolwentki psychologii i pedagogiki, pielęgniarki), dyplomy i kursy. To jednak byłoby za mało, gdyby nie takie cechy osobowościowe żłobkowych Cioć jak: wrażliwość, otwartość na potrzeby wychowanków, ciepło, cierpliwość, oddanie podopiecznym. Tu każde dziecko traktowane jest indywidualnie, przytulane, głaskane i chwalone. Maluszkom stawia się także wymagania, uczy samodzielnego jedzenia, sprzątania zabawek czy ubierania się. Wymagania dostosowane są do możliwości dziecka, a uczynne Ciocie zawsze służą pomocą.

Tak więc Małe Misie pielęgnują, bawią, wychowują, wspomagają rozwój fizyczny i umysłowy dzieciaczków, a także edukują. Uczenie zawsze przybiera formę radosnej zabawy, czy chodzi o naukę języka angielskiego, czy poznawanie piosenek i wierszyków albo posługiwanie się kredkami i farbami. Metody pracy z dziećmi uwzględniają potrzeby i możliwości dzieci zależne od wieku.

Wychowankowie podzieleni są na grupy, a czas umiejętnie jest wykorzystywany na zabawę, odpoczynek, spacery, zajęcia ruchowe i artystyczne. Opiekunki mają pełne głowy pomysłów, by w swoich podopiecznych wyzwalać zainteresowanie otoczeniem, pobudzać do aktywności, rozwijać kreatywność. Maluszkom nie brakuje więc wrażeń i bodźców, ale umiejętnie dawkowanych, które nie męczą, a sprawiają radość i stymulują rozwój.

 

zlobek.pl – Małe Misie to miejsce, które dzieci kochają!

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments