Menu na Pierwszą Komunię

0
821
menu na Pierwszą Komunię

Wielkimi krokami zbliża się okres Komunii Świętych. To bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka oraz jego najbliższych. Jeśli planujemy uczcić je tradycyjnym, domowym poczęstunkiem, układanie zestawu dań warto rozpocząć już dziś.

 

Przyjęcie dopięte na ostatni guzik

Komunia Święta, ze względu na swój wymiar duchowy a także rodzinny, jest niezwykle ważnym dniem dla każdego dziecka. Zazwyczaj bohater tego wydarzenia jest bardzo zdenerwowany wagą uroczystości. Warto jednak zaznaczyć, że stres nie opuszcza również rodziców, którzy chcą, aby wszystko dobrze wypadło. Nerwy nie będą jednak potrzebne, jeśli każdy szczegół przyjęcia będzie wcześniej dobrze przygotowany. Wśród najważniejszych elementów jest oczywiście dobrze ułożone menu. Co zatem postawić na stole w ten niezwykły dzień?

 

Jadłospis idealny

Jak się okazuje, choć dzień niezwykły, to najlepiej sprawdza się bardzo tradycyjne menu. Należy pamiętać, że ile osób, tyle gustów kulinarnych, dlatego trudno jest gotować dla każdego jego ulubione potrawy, zwłaszcza jeśli na przyjęciu będzie kilkadziesiąt osób. Stąd też najlepiej sprawdzają się najprostsze zestawy potraw. Na danie główne najlepiej podać pieczone mięsa. Może to być rolada, kotlety, pieczeń bądź też zestaw kilku rodzajów mięs do wyboru. Danie główne warto poprzedzić prostą zupą, która zaspokoi głód i będzie smaczna i lekka. Najlepiej to zadanie spełnia domowy rosół z makaronem, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować inną zupę lub dwie do wyboru. Ze względu na ciepłą pogodę, która towarzyszy majowemu świętowaniu dobrym pomysłem jest przygotowanie lekkich przystawek, po które każdy może sięgać w dowolnym momencie. Doskonale sprawdzają się różne surówki ze świeżych warzyw, kanapki czy koreczki. Nie można też zapomnieć o odrobinie słodyczy. Na podwieczorek najlepiej podać specjalne ciasto. Na ciepłe, majowe dni świetnie nadają się lekkie torty śmietanowe udekorowane stosownie do uroczystości. Warto także przygotować  sałatki owocowe lub desery z lodowe.

 

Pierwsza Komunia Święta to bardzo radosne święto, niemniej jednak to także spory stres dla organizatorów. Ułożenie menu, zrobienie zakupów i przygotowanie niektórych posiłków z wyprzedzeniem pomoże bez wielkich nerwów przeżyć ten niezwykły dzień.

 

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments