Nowości od firmy Wader, zabawki: Wywrotka, Przyczepa oraz Baza Lotnicza

0
777

Dzięki uprzejmości firmy Wader, mieliśmy okazję zapoznać się z trzema nowymi zabawkami firmy z Dąbrowy Górniczej. Nie jest to pierwszy raz kiedy ja i moje dziecko mamy styczność z produktami tej firmy. Marka Wader dosyć często gości u nas w domu.

Kiedy paczka zawitała u nas w domu i mój syn po powrocie z przedszkola zobaczył 3 zabawki, dostrzegłem w jego oczach błysk i zadowolenie. Zabawki rzucają się w oczy i cieszą dziecko.

Pierwszym z testowanych przez nas produktów jest Wywrotka Gigant – Farmer. Producent dołączył także wózko-przyczepę z tej samej serii Farmer, co jest doskonałym uzupełnieniem dla wywrotki. Taki zestaw zadowoli każdego małego fana motoryzacji.

gigant wywrotka farmer

Sama wywrotka robi bardzo dobre wrażenie. Mimo, że wykonana z plastiku jest wytrzymała i solidna a według producenta jej nośność wynosi do 150 kg! Oznacza to, że nasze dziecko może przewozić swoją wywrotką piasek, ciężkie kamienie a ona bez problemu podoła każdej pracy. Samochód jest w kolorze zielonym, jest to kolor przewodni całej serii Farmer.

Z przodu samochodu znajdziemy uchwyt, z boku mamy mechanizm który odblokowuję wywrotkę umożliwiając zrzucenie towaru znajdującego się na pace samochodu. Uchwyt jest trwały i łatwy w obsłudze, mój 5 letni syn nie miał problemu z odblokowaniem czy zablokowaniem wywrotki. Z tyłu samochodu mamy kolejny hak, do którego możemy podłączyć przyczepę.

Wywrotka Gigant przeznaczona jest dla dzieci powyżej 1 roku życia. Według mnie bez obaw możemy powierzyć naszemu dziecku tą zabawkę. Nie ma w niej żadnych elementów które mogą zaszkodzić naszej pociesze. Podczas paru dni testów mojemu synkowi nie udało się nic zepsuć ani urwać, co jest dosyć często spotykane przy gorszych jakościowo zabawkach.

Jak już wspomniałem wcześniej, firma Wader pozwoliła nam się także zapoznać z przyczepą Farmer, która świetnie pasuje do wywrotki. Może być też samodzielną zabawką. Do przyczepy dołączana jest rączka, którą możemy dołączyć do przedniego zaczepienia.

  zabawki wader

Wtedy dziecko może ciągnąć na niej swoje skarby jak i ciężkie rzeczy bo nośność przyczepy określana jest przez producenta
na 60kg. recencja zabawek waderPrzednie koła przyczepy skręcają co ułatwia dziecku wszelkie manewry wykonywane samą przyczepą, czy podłączoną
do wywrotki. Dodatkowo z tyłu przyczepy mamy otwieraną burtę, która ułatwi załadowanie jej towarem.przyczepa wader
Sama przyczepa, podobnie jak wywrotka, sprawia wrażenie bardzo stabilnej i mocnej. Koła pracują lekko a skręcanie przyczepą jest bardzo łatwe, nawet z dużym obciążeniem. Jedynymi mankamentami są ciężki demontaż rączki, który musi zostać wykonany przez osobę dorosłą oraz odczepianie burty, które to wymaga sporo siły.

Należy pamiętać także, że zabawki są dość dużego rozmiaru. Mojego syna mocno to zmotywowało do posprzątania pokoju i przygotowania miejsca do parkowania nowego samochodu wraz z przyczepą.

recenzja wader

Mimo tych dwóch małych wad, zestaw Gigant Wywrotka i Przyczepa z serii Farmer to źródło wielu godzin wspaniałej zabawy dla każdego dziecka.

Trzecią zabawką, którą mieliśmy przyjemność testować jest Baza Lotnicza z serii Kid Cars 3D. Ponieważ mój syn miał już styczność z tą serią (Parking), nie musiałem go wcale namawiać do rozłożenia nowej zabawki.

20160416_113615

Całość składa się z kilkunastu części: elementów drogowych, podjazdów do drogi, znaków, podwyższenia do bazy lotniczej i 6 pojazdów. Zestaw utrzymany jest w przyjemnej dla oka kolorystyce czerni i bieli a pojazdy są w jaskrawych kolorach. Dla upiększenia naszej bazy producent dodaje także arkusz naklejek do wykorzystania według własnego uznania.

Wprawdzie do zestawu nie jest dołączana instrukcja, jednak wystarczy rzut oka na pudełko i nasza Baza Lotnicza była zbudowana w kilka minut. Elementy wykonane są bardzo dokładnie, podczas składania nie natrafiliśmy na żadne problemy z wymiarami elementów czy ich trwałością.

20160416_114914

Podobnie jak samochód, Baza Lotnicza jest przeznaczona dla dzieci powyżej 1 roku życia. Myślę, że śmiało można ją dać do zabawy rocznemu dziecku, ponieważ nie zawiera małych elementów, a te najmniejsze, które są w zestawie nie zagrażają dziecku ponieważ są zwyczajnie za duże, żeby umieścić je np. w buzi. Zabawka nie zawiera także ostrych krawędzi ani zakończeń co dodatkowo czyni ją bezpieczną dla naszych pociech.

20160416_114918_002

Baza Lotnicza po pełnym złożeniu zajmuje trochę miejsca, więc należy przygotować na podłodze odpowiednią przestrzeń, żeby dziecko mogło swobodnie się poruszać w okół bazy. Bardzo dużym plusem serii Kid Cars 3D jest jego modułowość. Nie jesteśmy ograniczeni do kształtu który sugeruje nam rysunek z pudełka. Wygląd bazy można dowolnie modyfikować, przestawiając elementy – a jest to bardzo proste. Dodatkowo można wzbogacać naszą bazę o inne elementy z tej serii, jeżeli takie posiadamy. Mocowania w nich są takie same i pasują do siebie jak ulał.20160416_114846

Z czystym sumieniem stwierdzam, że przesłane do nas zabawki są godne polecenia dla naszych maluchów. Kto jeszcze nie miał do czynienia z zabawkami firmy Wader – gorąco Was namawiam do ich wypróbowania. Dla mnie jedną z ważniejszych zalet tych zabawek jest fakt, że wykonane są w Polsce, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi normami. Są solidne i trwałe w przeciwieństwie do niejednej zabawki opatrzonej napisem „Made in China”. Do mnie, jako przedsiębiorcy przemawia też fakt, że Wader to firma w pełni Polska więc wspomagającą naszą gospodarkę.

Ceny wspominanych zabawek nie są wygórowane:

Wywrotka Farmer – 79,00 zł
Przyczepa Farmer – 52,70 zł
Baza Lotnicza – 70,40 zł

Dziękujemy firmie Wader za przekazanie zabawek do testów a naszym czytelnikom gorąco polecamy produkty tej firmy.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments