Mleko – może mieć wiele smaków

0
378
mleko

Karmienie niemowląt kojarzone jest raczej z prostą czynnością. Należy przygotować wybraną mieszankę i podać malcowi w butelce. Zazwyczaj dzieci nie wybrzydzają zbytnio i piją mleko, które im się podaje. Jednak zdarzają się wśród niemowląt smakosze, którym mieszanka nie smakuje. Co wtedy zrobić?

 

Wypróbuj inne mieszanki

Jeśli malec nie chce pić podawanej przez Ciebie mieszanki możesz spróbować podać mu inną.  Choć mieszanki mleczne różnych producentów mają zbliżony skład, to mleka te różnią się trochę smakiem. Najprostszym sposobem zachęcenia dziecka do picia jest kupienie innej mieszanki i wypróbowanie jej. Jeśli nadal malec wybrzydza to można próbować kolejnych. Być może któraś mu zasmakuje.

 

Mieszanki z dodatkami

Po ukończeniu 4. miesiąca życia, dziecku można zacząć podawać mieszanki z dodatkami, które znajdują się na sklepowych półkach. Wśród najpopularniejszych są mieszanki z dodatkiem kleiku ryżowego czy kaszki kukurydzianej. Po ukończeniu kolejnych miesięcy życia dietę szkraba można urozmaicać kolejnymi kaszkami na bazie mieszanki mlecznej. Dodatek ryżu, kaszki kukurydzianej czy owoców ma duży wpływ na smak mieszanki mlecznej, dzięki czemu dzieci chętniej ją piją.

 

Mleka smakowe

Dzieci, które ukończą pierwszy rok życia powinny nadal pić specjalne mieszanki mleczne przeznaczone dla nich. Dostarczają one dziecku witamin i mikroelementów, które nie zawsze znajdują się w pokarmach spożywanych na co dzień. Obecnie w sklepach dostępne są mieszanki o różnych smakach. Poza smakiem naturalnym można też wybrać np. mieszankę o smaku czekoladowym czy waniliowym. Dzięki różnorodności smaków malec może pić swoje ulubione mleko albo zmieniać smaki.

 

Mieszanki dla alergików

Jeśli Twoje dziecko  jest uczulone na białko mleka krowiego lub inne składniki znajdujące się w zwykłych mieszankach, wówczas możesz sięgnąć po specjalne mleka dla alergików. Niektóre mieszanki można kupić w sklepach, podobnie jak zwykłe mieszanki mlekozastępcze lub kaszki. Są też takie, które można kupić tylko w aptekach na receptę. Większość z tych mieszanek ma niezbyt przyjemny smak, niemniej jednak wielu malcom smakuje.

 

Jeśli Twój maluch nie chce pić podawanego przez Ciebie mleka poszukaj innej mieszanki, która mu zasmakuje. Jeżeli nie udaje Ci się to, możesz poprosić o wskazówki lekarza pediatrę, który na co dzień opiekuje się dzieckiem lub położną środowiskową. Oni na pewno doradzą jak sobie poradzić z niemowlakiem niejadkiem.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments