MaluchNocna Niania – poporodowy Anioł Stróż

Nocna Niania – poporodowy Anioł Stróż

Ciąża to piękny czas. Wiemy o niej sporo, jednak wciąż zbyt mało informacji posiadamy o okresie poporodowym, czyli połogu. To duży błąd, ponieważ świeżo upieczona mama właśnie wtedy potrzebuje najwięcej zrozumienia i wsparcia!

            Połóg to okres po ciąży i porodzie, w którym stopniowo ustępują zmiany anatomiczne, morfologiczne i czynnościowe, a organizm wraca do formy sprzed ciąży. Trwa zazwyczaj od 6 do 8 tygodni. Dzielony jest na trzy fazy – poporodową lub bezpośrednią, czyli pierwsze 24 godziny po porodzie, wczesną trwającą zazwyczaj tydzień i późną obejmującą okres do końca trwania połogu. Pierwsze problemy pojawiają się tuż po powrocie ze szpitala do domu. Pewnie nie raz zastanawiałaś się jak poradzisz sobie z wykonywaniem czynności przy dziecku, czy będziesz mogła liczyć na odpowiednie wsparcie partnera oraz czy twoja kondycja psychiczna i fizyczna pozwoli Ci na zaspokojenie wszystkich potrzeb maluszka. Wszystkie te zmartwienia nie sprawiają, że czujemy się lepiej, wręcz przeciwnie – poza nierzadko kiepskim samopoczuciem spowodowanym zmianami w organizmie, w naszej głowie zaczynają kotłować się negatywne myśli. Co zrobić, jeśli nie możemy liczyć na wsparcie rodziny lub boimy się, że nie damy sobie rady? Przede wszystkim – poprosić o pomoc!

            Za granicą opieka poporodowa sprawowana przez wykwalifikowane pielęgniarki to bardzo powszechne zjawisko. Kobiety chętnie decydują się na pomoc osoby, która doskonale przygotuje młode matki do opieki nad nowonarodzonym dzieckiem. Dlaczego takie usługi stały się tak popularne? Pielęgniarka dba zarówno o komfort psychiczny, jak i fizyczny mamy. Burza hormonów, płaczący maluszek i mnóstwo pytań – często tych krępujących, nie sprawiają, że czujemy się pewniej. Emocje wpływają na dzieci, choć nie zawsze o tym pamiętamy.  Ponadto, kto lepiej będzie monitorować gojenie się ran i pomoże w nauce karmienia, jeśli nie osoba z pasją i ogromną wiedzą, dla której opieka nad dzieckiem i jego mamą są priorytetem?

            Polki są coraz bardziej świadome i nie boją prosić się o pomoc, jeśli jej potrzebują. A do kogo się zwrócić w takiej sytuacji? Idealną propozycją jest Nocna Niania, która w domowym zaciszu pomoże w tym, co początkowo wydaje się niewykonalne! Odpoczynek i regeneracja sił po porodzie to komfort, na który często nie możemy sobie pozwolić – stąd pomysł i decyzja o wsparciu mam. Wyszkolona pielęgniarka zajmuje się noworodkiem, obserwuje, kąpie, odpowiednio przykłada maluszka do piersi lub karmi. Co najważniejsze – dzieli się wiedzą, udziela rad i wskazówek. Takie wsparcie to niezastąpiona pomoc w adaptacji w pierwszym okresie życia dziecka. Dodatkowo, pozwala na odprężenie i poczucie bezpieczeństwa.    Wypoczęta mama może w pełni skoncentrować się na radości płynącej z pojawienia się nowego członka rodziny! Macierzyństwo nie musi wiązać się z nieprzespanymi nocami, ciągłym zmęczeniem, pytaniami bez odpowiedzi i stresem związanym z opieką nad nowonarodzonym maluchem. Jeśli jesteście świeżo upieczonymi mamami lub poród dopiero przed Wami – nie wahajcie się prosić o pomoc!

           Usługa Nocnej Niani skierowana jest dla dzieci do 12. miesiąca życia. Obecnie, dostępna jest na terenie Katowic, Krakowa, Legnicy, Lubina, Opola, Poznania, Warszawy i Wrocławia.

Autor: Dominika Tomczak

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x