MaluchPrzytulanka – pierwszy przyjaciel twojego malucha

Przytulanka – pierwszy przyjaciel twojego malucha

Przytulanki to pierwsi prawdziwi przyjaciele naszych dzieci. Przywiązanie do nich często pojawia się jeszcze przed pierwszymi urodzinami, a dokładniej w okolicach drugiego półrocza. Zwykle trwa do 6. roku życia. To długi okres życia dziecka. W dzisiejszych czasach – czasach masowej produkcji wszelkich zabawek, niezwykle trudno znaleźć coś naprawdę wyjątkowego, coś, co spełni wymagania rodziców oraz zadowoli maluchy.

            A po co dziecku przytulanka? Okazuje się, że spełnia znacznie więcej funkcji, niż mogłoby się nam wydawać! Jej główną rolą jest zapewnienie o poczuciu bezpieczeństwa, gdy nie ma nas, rodziców, w pobliżu. To dlatego powinny być wykonane z tworzywa łatwo chłonącego zapachy – przyjemny zapach mamy lub czegoś, co dobrze się dziecku kojarzy z pewnością doda mu otuchy. Ułatwia także spokojne zasypianie, ponieważ można się w nią wtulić – z pluszowym ulubieńcem rzadko kiedy wystąpią nieprzyjemne sny, nawet wtedy, gdy nocujemy poza domem. Pomaga też podczas choroby oraz daje ukojenie podczas gorszych dni. Dodatkowo, pozwala na przezwyciężenie lęku przed nowym otoczeniem – dlatego nasze pociechy chcą zabierać swojego pluszowego przyjaciela wszędzie, gdzie tylko możliwe, niezależnie od tego, czy jest to wizyta u lekarza, czy pierwszy dzień w przedszkolu. Podczas trwającej kilka lat przyjaźni, nasze maluchy uczą się wyrażania emocji poprzez opiekę, szacunek, okazywanie czułości oraz rozwijają wyobraźnię – przytulanki towarzyszą dzieciom podczas codziennych czynności, na przykład jedzenia lub mycia zębów.

            Szukając odpowiednich prezentów dla naszych maluchów przebrnęłyśmy przez wiele powtarzających się motywów, wzorów i modeli. Jednak udało się trafić na coś niepowtarzalnego! Dlaczego Przytulaki sprawiły, że chcemy napisać Wam o nich więcej? Przede wszystkim dlatego, że w dobie tak rozwiniętego konsumpcjonizmu warto wspierać rodzinne biznesy oparte na ludziach, którym zależy na dobru dzieci wkładających całe serce w produkcję przyszłych szydełkowych kompanów naszych pociech. Specjalna włóczka przeznaczona dla dzieci powoduje, że są puchate i miłe w dotyku. Ich miękkość sprawi, że dzieci łatwo się do nich przywiążą a zabawa zmieni się w niezapomnianą przygodę. Są również zgodne z dyrektywami Unii Europejskiej, więc w pełni bezpieczne. Potencjalnie niebezpieczne w rączkach dzieci plastikowe oczka zabezpieczane są od środka, ale jeśli twój maluch posiada wyjątkowe umiejętności możesz poprosić o ich ręcznie wyszywaną wersję. Pozytywnie zaskoczyło nas to, że  możemy swobodnie dopasować Przytulaka do potrzeb naszych dzieci!  Od wyboru dowolnego koloru przytulanki znajdującej się w ofercie, poprzez wyposażenie niektórych elementów w szeleszczące tworzywa rozwijające zmysły lub wzbudzający zainteresowanie dzwoneczek, aż do stworzenia własnej, niepowtarzalnej wersji – w pełni odpowiadającej wymaganiom maluszków lub naszych.

            My jesteśmy zachwycone i nie możemy doczekać się kolejnej okazji do obdarowania maluchów tymi wyjątkowymi maskotkami!

Autor: Dominika Tomczak

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x