MaluchDrewniane klocki Linden – moc korzyści dla Twojego dziecka

Drewniane klocki Linden – moc korzyści dla Twojego dziecka

Każdego roku firmy prześcigają się w projektowaniu coraz to nowszych modeli zabawek. Większość z tych produktów charakteryzują intensywne kolory, czy też dodatkowe elementy w postaci dźwięków oraz światełek. Tego typu zabawki mogą, ale nie muszą odgrywać roli edukacyjnej w rozwoju dziecka. Zazwyczaj narażają rodziców wyłącznie na duże koszty, nie wnosząc szczególnego wkładu w wychowanie. Ciężko zaprzeczyć, że dzieci uwielbiają plastik. Z racji tego, że mają stały dostęp do telewizji i Internetu, ciągle pragną kolejnych krzykliwych zabawek. „Kupisz mi ?” – któż z nas tego nie słyszał!

Coraz częściej rodzice świadomie decydują się na zakup drewnianych zabawek – okazuje się, że w wielu aspektach przewyższają rynkowych gigantów. Jednym z producentów drewnianych zabawek edukacyjnych, które chcemy polecić jest wrocławska firma Lindenwood. Tworzą oni klocki konstrukcyjne Linden, które reprezentują klasykę zabawek w najlepszym tego słowa wydaniu, bowiem drewnianymi zabawkami bawili się nasi dziadkowie oraz rodzice. Naturalny produkt to powrót do przeszłości i ponadczasowych wartości. W artykule zapraszamy do zapoznania się korzyściami płynącymi z zabawy drewnianymi klockami Linden i nie tylko!

Drewniane klocki to inwestycja na lata

Trend na naturalne zabawki to nie chwilowa moda. W rzeczywistości są one na czasie od dziesięcioleci, jeśli nie stuleci! Bawiły się nimi całe pokolenia, a teraz przyszła pora na nasze dzieci. Chociaż na rynku istnieje wiele nowoczesnych narzędzi edukacyjnych, czasem warto postawić
na sprawdzone metody.

Dzieci czerpią z drewnianych zabawek wiele praktycznych umiejętności. No i spójrzmy prawdzie w oczy – nasze maluchy nie są zbyt ostrożne. Prawdopodobnie w każdym domu jest gra planszowa z pogubionymi elementami, albo lalka bez głowy. Drewniane klocki Linden nie tylko cieszą, ale utrzymują dobry wygląd przez wiele lat! Drewno to bardzo trwały materiał – nie zbiera kurzu i jest łatwe w czyszczeniu. Bez problemu zdezynfekujemy je, aby były gotowe do kolejnej zabawy.

  • Zapomnij o kłótniach!

„Mamo, on zabrał mi zabawkę!”, albo „Teraz moja kolej!” – znacie ten scenariusz? Nie wierzymy, że nie! Wieczne spory pomiędzy rodzeństwem to przeszłość. Wszystkie element zestawu klocków Linden są takie same – jednolita wielkość, kształt i kolor. Najmłodsi nie rywalizują pomiędzy sobą, zamiast tego skupiają się na kreatywnym budowaniu. Któryś z klocków magicznie zaginął w czeluściach domu? Damy radę i bez niego – takie same elementy sprawiają, że każdy z klocków da się zastąpić innym.

  • Naturalne zabawki uczą wzajemnych interakcji

Chcesz zrobić wrażenie i zbudować coś naprawdę spektakularnego? Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepsze pomysły pojawiają się w grupie. Stare porzekadło mówi, że co dwie głowy to nie jedna!
W przypadku drewnianych nawet kilka głów – i to jakich! Zachęcaj dzieci do tego, aby znalazły swoich towarzyszy zabawy i razem z nimi uczyły się współpracy. To z pewnością zaowocuje w ich dorosłych interakcjach z ludźmi. Jeśli dziecko jest jedynakiem, spróbuj uczestniczyć w zabawie razem z nim. Dzięki temu lepiej zrozumiesz jego potrzeby, a wasze więzi rodzinne tylko na tym zyskają.

Zdradzimy Wam tajemnicę  – tak naprawdę rodzice, dziadkowie czy nauczyciele uwielbiają klocki konstrukcjne. Kreatywne budowanie odpręża dorosłych, więc jeśli nie mieliście jeszcze okazji do przetestowania tego na własnej skórze, to jest idealna pora!

Drewniane zabawki nie rozpraszają i wspomagają sensorykę

Kiedy dzieci bawią się drewnianymi klockami, ich uwaga nie jest zakłócana przez głośne efekty dźwiękowe lub rażące kolory. W spokoju mogą zajmować się tym, co na obecną chwilę pochłania ich uwagę i czerpać z tego korzyści. Podczas gry niektóre dzieci nie mają problemu z dzwonkami, gwizdkami i elektronicznymi funkcjami, u niektórych w znaczący sposób przerywają one proces myślenia.

Klocki Linden wykorzystywane są w terapii Integracji Sensorycznej. Ich jednolity wygląd, gładka faktura ograniczają bodźce płynące z otoczenia, a woń drewna wpływa kojąco na zmysły dziecka. Budowanie z nimi to 100 % skupienia i koncentracji. Dzieci nie są rozdrażnione lub nadmiernie pobudzone, a Wy pożegnacie się z wiecznym hałasem. Same korzyści!

  • Produkt bezpieczny dla dzieci

Plastikowe zabawki bywają szkodliwe dla zdrowia. Ta zasada najczęściej dotyczy produktów importowanych z Chin, zawierających w składzie toksyczne substancje. Styczność z nimi niekorzystnie wpływa na zdrowie, może także podrażniać delikatną skórę dziecka. Właśnie dlatego drewniane klocki Linden, wykonane z certyfikowanego drewna lipowego, zdobywają coraz większą popularność. Świadomość społeczeństwa wzrasta i rodzice starają się zwracać uwagę na to, co kupują swoim dzieciom. Natura wypiera sztuczne materiały – to lubimy!

Zabawka dorasta wraz z dzieckiem

Inwestując w zabawki oczekujemy, że będą one wystarczająco wszechstronne oraz uniwersalne, by rosnąć z dzieckiem. Maluchy i przedszkolaki mogą angażować się w prostą zabawę mającą na celu stymulację kreatywności, czy rozwój umiejętności manualnych. Dzieci w wieku szkolnym wykorzystują drewniane zabawki w bardziej złożony sposób, ponieważ pracują na nich podczas warsztatów oraz tematycznych zajęć. Włącz klocki konstrukcyjne do lekcji historii i twórz rekonstrukcję zabytków, albo użyj je podczas geometrii do tworzenia figur przestrzennych.

Wraz ze wzrostem umiejętności dziecka oraz rozwojem jego możliwości umysłowych pojawia się coraz więcej wariantów do edukacji połączonej z zabawą. Podczas gdy wiele produktów ma sugerowane przedziały wiekowe, drewniane zabawki nie mają dolnej granicy.

Drewniane zabawki rozwijają wyobraźnię i orientację przestrzenną

Klocki Linden umożliwiają dzieciom przejęcie kontroli nad finalnym efektem budowania, ponieważ nie narzucają one żadnych schematów i instrukcji. Dzięki temu najmłodsi mogą stać się twórcami unikatowych budowli – za każdym razem zaskakują nas nowymi pomysłami. A więc jeśli zapytacie „Co można z nich zbudować?”, to odpowiedź jest jedna – wszystko. Młodsze dzieci zaczną swoją przygodę z klockami od poziomych budowli, aby stopniowo przeistaczać je w pionowe i przestrzenne konstrukcje.

Kolejne ważne zagadnienie, które jest bezpośrednio związane z klockami konstrukcyjnymi – orientacja przestrzenna. Dziecko poznaje swoją przestrzeń tworząc ją. Poprzez własny ruch (w tym przypadku budowanie), bacznie obserwuje, czuje oraz nazywa doświadczenia. Dlatego tak ważne jest aranżowanie mu sytuacji poznawczych, zadań i zabaw do wykonania.

Rozwój małej motoryki

Rozwój motoryki jest istotny dla prawidłowej sprawności fizycznej, a także ogólnego rozwoju dziecka. Podstawowym ćwiczeniem małej motoryki jest chwytanie. Dzięki drewnianym klockom dzieci doskonalą sprawność ruchową dłoni i szkolą lepszy uchwyt. Przedmioty codziennego użytku stopniowo przestają być dla nich nieporęczne albo kłopotliwe w użytku.

Podstawy logicznego myślenia

Z wykorzystaniem drewnianych zabawek dzieci dowolnie manipulują kształtem i rozwijają umiejętność samodzielnego myślenia. Wszystko jest zależne od nich, np. mogą zdecydować się na uporządkowanie elementów według własnego wzorca. Ponadto klocki umożliwiają obserwację zależności zachodzących pomiędzy elementami. Przykładem będą inspiracje oraz łamigłówki dołączone do zestawów klocków Linden.

Dlaczego należy zwrócić wyjątkową uwagę na logiczne myślenie? To cenna umiejętność pomagająca dziecku zrozumieć nabytą wcześniej wiedzę. Logiczne procesy mobilizują dzieci do rozwoju strategii elastycznego myślenia opartego na analizowaniu problemów, a w konsekwencji poszukiwaniu skutecznych rozwiązań.

Drewniane zabawki wspomagają koordynację wzrokowo-ruchową

Drewniane klocki charakteryzują podstawowe kształty, które mają bardzo dobry wpływ na koordynację wzrokowo-ruchową u najmłodszych. Przykładowo – dzieci budują wysoką wieżę z klocków, a przy tym zachowują ostrożność, ponieważ wystarczy jeden zły ruch, aby konstrukcja się rozpadła. Zabawka wymaga więc od nich zwrócenia uwagi na ciężar, odległość i poprawne umiejscowienie elementów. Ponadto poznają podstawowe pojęcia: w górę, w dół, nad, pod i obok.

Uniwersalne zastosowanie

Zabawa w pojedynkę, w parach, w grupie? A może impreza rodzinna i wspólne konstruowanie? Szkoła oraz przedszkole – kreatywne zajęcia, zabawy, czy warsztaty? Jeden produkt – tysiące pomysłów. Klocki konstrukcyjne Linden zapewnią wielogodzinną rozrywkę w każdych warunkach. Codziennie uczymy się nowych metod ich wykorzystania. Pokochali je rodzice, nauczyciele, ale przede wszystkim dzieci!

Autor: Jessika Szczeciniak

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x