MaluchZagrożenia czyhające na małe dzieci w domu

Zagrożenia czyhające na małe dzieci w domu

Zapewne dokładnie zabezpieczyłaś dom i przygotowałaś przestrzeń do pojawienia się maluszka. Ale najlepiej przynajmniej kilka razy przeanalizować sobie całą sytuacje i dokładnie każde pomieszczenie czy, aby na pewno nie przeoczyłaś żadnego kąta. Jakie zagrożenia czekają na Twoją pociechę w domu?


Zazwyczaj najwięcej wypadków zdarza się w kuchni. Musisz dokładnie zabezpieczyć piekarnik, gazówkę, a także każdą szafkę, tak by dziecko samo nie mogło się do nich dostać. Nie zostawiaj nigdy garnków na palnikach bo dziecko łatwo może je sobie strącić na głowę i poparzyć się.
Pochowaj dokładnie do szafki na zamek, albo do takiej która wisi wysoko wszelkie leki i detergenty. Dzieci są bardzo ciekawe i mnóstwo rzeczy wkładają do ust. Lepiej unikać sytuacji kiedy Twoje dziecko mogłoby się zatruć nieopatrznie wypijając jakiś płyn z chemią.


Ważne, aby dziecko też nie miało dostępu do kosza na śmieci. Mogą zaglądać tam i nie dość, że sama zabawa śmieciami to coś złego to mogłoby wziąć w garść na przykład otwartą puszkę i się pokaleczyć. To samo dotyczy sztućców i innych ostrych narzędzi. Nic z takich rzeczy nie może być w zasięgu ręki maluszka. To samo dotyczy luster. W niektórych domach na ścianach wiszą ogromne lustra. W przypadku pojawienia się dziecka trzeba je zdemontować. Maluch może je strącić lub stłuc.


Należy również dokładnie przyjrzeć się meblom, które są w mieszkaniu. Jeśli Twoje dziecko będzie umiało się na nie wdrapać, a jest to mebel lekki to może je na siebie zrzucić.


Schowaj przed dzieckiem wszelkie małe elementy i zabezpiecz rogi stołów.
Musisz zawsze mieć na uwadze to, że małe dzieci uwielbiają się wszędzie wdrapywać i wszystko brać do buzi. Wobec tego musisz również dbać o porządek, w szczególności odkurzać podłogę, żeby dziecko nie połknęło czegoś co zostało przyniesione z dworu pod butami.  


Taka jest kolej rzeczy, Twoje mieszkanie przynajmniej przez kilka lat dopóki dziecko podrośnie będzie musiało wyglądać znacznie inaczej niż do tej pory.Ponieważ musisz wyeliminować wszelkie prawdopodobne zagrożenia, które mogą czyhać na Twoją pociechę.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x