Porozmawiajmy o naszych dzieciach

0
105

Bycie rodzicem to coś więcej niż tylko przeżywanie sielskich chwil rodem z reklamy. Rodzicielstwo to także niepokój, pytania „czy wszystko robię dobrze?” oraz gonitwa myśli, które ciężko poukładać. Wówczas nie pomoże nam wózek za pięć tysięcy, potrzebna jest wiedza – mówi Małgorzata Burda – Orłowska, pomysłodawczyni konferencji dla młodych rodziców. – Dlatego postanowiłam stworzyć przestrzeń do rozmów na tematy, które nurtują niemal wszystkich młodych rodziców. 

 

Akademia RodziceMalucha.pl i Akademia MamaPyta.pl to cykl konferencji, które odbywają się w kilkunastu polskich miastach. Pierwsze zainteresują przede wszystkim rodziców dzieci w wieku 1-3, drugie skierowane są dla kobiet w ciąży i rodziców niemowląt. W ramach bezpłatnych spotkań mogą oni porozmawiać o tym, co w wychowywaniu dzieci jest najważniejsze.

Podczas spotkań nie udzielamy gotowych recept na „dobre wychowanie”. Musimy pamiętać, że każde dziecko jest inne oraz nie istnieje jeden, słuszny model bycia mamą, czy tatą – zaznacza Małgorzata Burda – Orłowska. – Podczas konferencji rodzice mogą wyrobić sobie własny pogląd na karmienie piersią, chustonoszenie, szczepienia dzieci czy masaż niemowląt. Nie narzucamy poglądów, a skłaniamy do myślenia.

Każde spotkanie, zarówno w ramach MamaPyta.pl jak i RodziceMalucha.pl prowadzone jest przez wybitnych specjalistów.

Od początku myślenia o Akademii przyświecała mi zasada zgromadzenia wokół siebie nie tylko teoretyków, ale przede wszystkim praktyków i wybitnych ekspertów w swoich dziedzinach. W ramach MamaPyta.pl pracujemy z położnymi, instruktorami masażu Shantala, osobami odpowiedzialnymi za banki mleka. Natomiast do współpracy przy RodzicachMalucha.pl zaprosiliśmy fizjoterapeutów, psychologów dziecięcych i specjalistów w dziedzinie rozwoju dzieci – wyjaśnia Burda – Orłowska.

Podobnie jak w ubiegłym roku, twarzą obu projektów jest Paweł Zawitkowski, znany terapeuta szkoły neurorozwojowej i autor bestselerowych poradników z zakresu rozwoju dzieci. Oprócz niego, na rodziców czekają m.in. Agnieszka Stein – psycholog specjalizująca się w rodzicielstwie bliskości, dr hab. Ewa Augustynowicz, ekspert w dziedzinie szczepień i redaktor naczelna portalu szczepienia.info oraz dr n. biol. Aleksandra Wesołowska, prezes Fundacji Bank Mleka Kobiecego.

Tym, co wyróżnia konferencje Akademii MamaPyta.pl na tle podobnych inicjatyw, jest atmosfera panująca podczas spotkań oraz staranny wybór poruszanych tematów – ocenia dr Aleksandra Wesołowska. – Jestem przekonana, że zapoznanie się z wieloma aspektami ciąży pozwala uniknąć niepokojów i problemów w pierwszych dniach po porodzie – dodaje Wesołowska.

Udział we wszystkich spotkaniach w ramach dwóch Akademii jest bezpłatny, wymaga jedynie uprzedniego zarejestrowania się na stronach RodziceMalucha.pl oraz MamaPyta.pl

http://rodzicemalucha.pl/warsztaty-i-konferencje/kategorie/konferencje

http://mamapyta.pl/warsztaty-i-konferencje/kategorie/konferencje

Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań:
Akademia MamaPyta.pl:


31 stycznia 2014 – Wrocław
28 lutego 2014 – Olsztyn
14 marca 2014 – Szczecin
25 kwietnia 2014 – Białystok
30 maja 2014 – Poznań
13 czerwca 2014 – Gdańsk
19 września 2014 – Kraków
3 października 2014 – Katowice
7 listopada 2014 – Łódź
12 grudnia 2014 – Poznań

Akademia RodziceMalucha.pl:


24 stycznia 2014 – Łódź
7 lutego 2014 – Poznań
6 marca 2014 – Katowice
11 kwietnia 2014 – Wrocław
16 maja 2014 – Kraków
12 czerwca 2014 – Gdańsk
26 września 2014 – Poznań
24 października 2014 – Szczecin
21 listopada 2014 – Łódź
4 grudnia 2014 – Wrocław
Więcej informacji na temat warsztatów znajduje się na stronach:

http://rodzicemalucha.pl/

http://mamapyta.pl/

oraz na Facebooku:

https://www.facebook.com/rodzicemalucha

https://www.facebook.com/mamapyta

1888 1889 1890

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments