Szczecin: Morskie Opowieści w Pleciudze

0
98

W styczniu do Szczecina zawita wystawa ilustracji inspirowanych baśniami morskimi. W piątek 31 stycznia o godzinie 18:00 Teatr Lalek Pleciuga zaprasza na wernisaż, podczas którego dzieci i dorośli wezmą udział w morskiej akcji plastycznej. Wstęp jest bezpłatny, wystawa potrwa do 23 marca 2014.

„Morskie opowieści – wystawa ilustracji inspirowanych baśniami morskimi”

Objazd wystawy po Polsce organizuje Ambasada Estonii w Warszawie. Wystawa składa się z 92 prac najlepszych rysowników, nie tylko estońskich, ale także ze wszystkich innych państw nadbałtyckich.

Wystawa powstała w 2011 roku, kiedy to Tallin piastował tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Tallin chciał pokazać się jako miasto twórcze, w którym kwitnie bujne życie kulturalne, a jednocześnie zaprezentować swoje bogate dziedzictwo średniowieczne i historyczne związki z morzem.

Zaproszenie do udziału w wystawie zostało wysłane do 10 krajów nadbałtyckich. Wielka wystawa zatytułowana „Morskie opowieści” swój pierwszy wernisaż miała w kwietniu 2011 roku i bezpośrednio nawiązywała do głównego tematu związanego z działaniami Tallina – „Opowieści znad brzegu morza”. Prezentowana była w Estońskim Centrum Literatury dla Dzieci, które mieści się tuż nad brzegiem morza, obok Estońskiego Muzeum Morskiego.

79 artystów, którzy przysłali swe prace do Tallina to najlepsi ilustratorzy książek dla dzieci, powstających w ich rodzimych krajach – większość z nich była uczestnikami Triennale Ilustracji odbywającego się w Tallinie.

Od czasu wernisażu w 2011 wystawa podróżuje po krajach nadbałtyckich.

MORSKIE WARSZTATY

Wystawa gościć będzie w „Pleciudze” do 23 marca. W tym czasie zaprosimy dzieci i dorosłych do różnych aktywności, w swobodny sposób nawiązujący do tematyki prezentowanych w teatrze ilustracji.

MORSKIE OPOWIEŚCI / animacja poklatkowa

sobota 1 lutego 2014

godzina 14:00 / dzieci w wieku od 3 do 6 lat

godzina 16:30 / dzieci w wieku od 7 do 12 lat

Animacja poklatkowa to metoda tworzenia filmów poprzez fotografowanie poszczególnych faz ruchu. Przy odtwarzaniu z odpowiednią prędkością ruch ten sprawia wrażenie płynności.
Zapraszamy dzieci do wykreowania baśniowego świata podwodnych przygód, który uwiecznimy w postaci krótkiego animowanego filmu. Do jego stworzenia użyjemy papieru, farb, plasteliny oraz mnóstwa wyobraźni.

bilety:

15 zł dla dzieci

5 zł dla rodziców

zapisy tylko telefonicznie – zgłoszenia przyjmuje
Magdalena Bogusławska tel. 91 44 55 114

Ilustracja „Pingwin na statku”

autorka: Rasa Joni (ur. 1984, Litwa)

ilustracja „Mała Syrenka”

autorka: Varvara Alyai (ur. 1983, Rosja)

1894 1893

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments