PoradnikJakie są objawy alergii skórnej?

Jakie są objawy alergii skórnej?

Najczęstszym rodzajem alergii skórnej jest AZS, czyli przedłużający się stan zapalny skóry. Dotyczy on zazwyczaj dzieci, szczególnie tych najmłodszych. Jest niezwykle niekomfortową przypadłością, która daje nie tylko szereg nieestetycznych objawów, ale przede wszystkim powoduje silny świąd i pieczenie, przez co dziecko może być nadpobudliwe, poirytowane i płaczliwe.

 

Główne objawy AZS

Atopowe zapalenie skóry ma charakter przewlekły, ale zazwyczaj występują momenty, w których objawy są silniejsze lub słabsze. Najczęściej pojawia się okresowa poprawa, by po chwili znów doszło do nasilenia objawów. Co ważniejsze, zmiany skórne nie muszą być za każdym razem takie same – mogą zmieniać się okresowo.

Najczęstsze zmiany skórne występujące przy AZS:

– Pokrzywka

– Łuszczące się czerwone plamy, które występują na owłosionej lub nieowłosionej skórze

– Suchy i napięty naskórek

– Grudki i wypryski, a w niektórych przypadkach również bąble z ropą

– Polakierowane policzki

– Naderwane płatki uszu

– Łupież

– Podkowy pod oczami

– Swędzenie występujące głównie po spoceniu się

Typowe zachowana dla dzieci cierpiących na AZS

Dzieci cierpiące na atopowe zapalenie skóry są zazwyczaj niespokojne, płaczliwe i nadpobudliwe. Często mają też problemy ze snem. Opiekując się takimi dziećmi należy zadbać o to, by miały one w swoim życiu jak najmniej sytuacji stresowych, ponieważ one bardzo często doprowadzają do nasilenia się objawów. Bardzo ważne jest także pilnowanie stałego planu dnia – szczególnie u niemowląt – by dać im odpowiednie poczucie bezpieczeństwa.

Najlepsze źródło informacji dla rodziców małych dzieci

Wszystkich rodziców dzieci cierpiących na AZS oraz na inne choroby zapraszamy do odwiedzenia portalu dla rodziców www.zdrowemaluchy.pl. Jest to jedyne takie miejsce w sieci, które jest w pełni poświęcone zagadnieniom związanym ze zdrowiem dzieci. Na portalu można znaleźć różne ciekawe artykuły dotyczące rozwoju maluchów, leczenia najczęściej występujących chorób i szeroko rozumianej opieki.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x