PoradnikSkuteczna depilacja

Skuteczna depilacja

Depilacja ciała współcześnie jest bardzo popularna i ważna. Nie tylko ze względu na higieniczne aspekty. Jednak częsta depilacja może podrażnić skórę i być nużąca. Jakie sposoby są najlepsze? Najtańsze? Najskuteczniejsze? Sprawdziliśmy.

KREMY DO DEPILACJI

Wystarczy nałożyć go na suchą, czystą skórę na kilka minut. Po tym czasie ściągnij go plastikową szpatułką w kierunku „pod włos”. Ten sposób jest idealny dla ludzi wrażliwych na ból lub mających problemy naczynkowe. Dodatkowym plusem jest również to, że włoski odrastają dopiero po około pięciu dniach, słabsze i jaśniejsze. Niestety mogą podrażniać skórę.

MASZYNKA

Najlepiej wcześniej użyj kremu do depilacji, żelu pod prysznic lub mydła nawilżającego. Maszynka będzie miała lepszy poślizg. Metoda ta jest najszybsza i bezbolesna. Dużym minusem jest to, że włoski odrastają bardzo szybko, już po dwóch dniach. Dodatkowo wyrastają grubsze, ciemniejsze i bardziej kłujące. Tej metody nie powinny stosować kobiety mające problemy z żylakami.

DEPILATOR

Może nie należy do najtańszych, ale to jednorazowy wydatek. Ogromnym plusem jest to, że depilator wyrywa włoski wraz z cebulkami więc wyrasta ich znacznie mniej i po znacznie dłuższym czasie bo dopiero po trzech lub czterech tygodniach. Niestety również jest to metoda dosyć bolesna i nie na każdej partii ciała można ją zastosować. Jednak obecnie w sklepach jest coraz więcej depilatorów z funkcją masowania i chłodzenia co skutecznie łagodzi ból. Nie można go używać jeśli kobieta ma skłonności do pękających naczynek.

WOSK

W domu najprostsze będą już gotowe plastry z woskiem. Skóra musi być dobrze przygotowana. Nawilżona i osuszona. Potrzyj ją ręcznikiem. Wtedy włoski się podniosą dzięki czemu wosk będzie lepiej przylegał. Plaster pocieraj dłońmi, aby go rozgrzać. Rozdziel go i przyklej tak jak kierunek wzrostu włosów. Jeśli na Twoim ciele pozostanie resztka wosku zetrzyj ją chusteczką nawilżoną oliwką. Ogromnym plusem tej metody jest fakt, że włoski po takim zabiegu odrosną dopiero po miesiącu. Jeśli w ten sposób będzie się depilować regularnie odrastające włoski będą dużo rzadsze i znacznie słabsze. Niestety ta metoda jest bardzo bolesna.
Pamiętaj, aby przed depilacją wykonać peeling, a tuż po depilacji umyć ciało wodą i dobrze wysuszyć. Ponieważ kosmetyki, nawet te dla skóry wrażliwej, mogą powodować podrażnienia. Pamiętaj również, żeby nie wykonywać jej przed miesiączką albo w jej trakcie. Kobiety są wtedy bardziej wrażliwe na ból.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x