KobietaSposoby na wstydliwą dolegliwość

Sposoby na wstydliwą dolegliwość

Inkontynencja czyli nietrzymanie moczu, bo o tym mowa dotyka, aż 15% społeczeństwa. Według badań to schorzenie prawie dwa razy częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Z wiekiem zwiększa się ryzyko jego pojawienia się. W wielu przypadkach dolegliwość ta pojawia się u kobiet tuż po porodzie lub tuż po menopauzie.

Odpowiedzialne jest za to osłabienie mięśni dna miednicy. Powoduje to nieprawidłowe ustawienie konta cewki moczowej i co za tym idzie niekontrolowane wydalenie moczu. Zazwyczaj związane jest ono z wysiłkiem przy podstawowych czynnościach takich jak kichanie, podnoszenie czy schylanie.

Inkontynencja powoduje poczucie dużego dyskomfortu i zawstydzenia. Zdarza się, że jest to na tyle krępujące, iż wiele osób nie mówi o tym nawet swojemu lekarzowi. Dochodzi wówczas do ograniczenia uczestnictwa w życiu społecznym. Jednak nie musi się to tak kończyć, gdyż obecna, rozwinięta medycyna oferuje szereg rozwiązań zarówno chirurgicznych jak i farmakologicznych.

Jednak jednym z najskuteczniejszych jak dotąd rozwiązań jest zabieg laserowy. Co ważne, nie jest on zbyt skomplikowany oraz nie wymagana jest po nim rekonwalescencja. Ponadto wykonanie takiego zabiegu nie wymaga narkozy i praktycznie tuż po jego zakończeniu można wrócić do normalnego funkcjonowania. Zabieg ten wykonuje się między innymi w klinice AGKlinik Klinika Sztuk Pięknych, która znajduje się w Warszawie. Lekarz go wykonujący, doktor Adam Gumkowski zapewnia, że jest on w pełni bezpieczny „Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, nieinwazyjnym i bezbolesnym. Trwa maksymalnie pół godziny, nie wymaga znieczulenia i może być wykonywany w warunkach gabinetu ginekologicznego. Po zabiegu nie ma żadnej rekonwalescencji”.

Miejsce to powstało dzięki doktorowi Gumkowskiemu, który posiada wieloletnie doświadczenie w chirurgii estetycznej. W ofercie AGklinik dostępnych jest również szereg innych zabiegów. Zaczynając od ginekologii po dermatologię na ortopedii kosmetycznej kończąc. Wszystko po to, aby każdy pacjent pojawiający się w niej mógł otrzymać kompleksową i profesjonalną pomoc.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu polega na namnożeniu włókien kolagenowych oraz wzmocnienie struktur odpowiadających za sprężystość pochwy. Dzięki niemu cewka moczowa zaczyna znów funkcjonować prawidłowo. Ten krótki i bezbolesny zabieg zażegna problem nietrzymania moczu, dzięki czemu wróci poczucie komfortu podczas wykonywania codziennych czynności.

Ważne jest również to, że w wielu przypadkach możliwe jest zapobieganie pojawienia się takiej dolegliwości. Należy wówczas regularnie wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie Kegla. O ile w przypadku kobiet w wieku 45-55 czyli w okresie menopauzy skutki wyćwiczonych mięśni Kegla mogą być rewelacyjne. Nie ma jednak stuprocentowej pewności w przypadku kobiet rodzących w sposób naturalny. Należy również pamiętać, że wsparcie farmakologiczne często może nieść ze sobą wiele skutków ubocznych.

O nietrzymaniu moczu wciąż nie mówi się zbyt często dlatego wiele osób, w tym głównie kobiet czuje się osamotnionych z tym problemem i zbyt zawstydzonych, by prosić o pomoc. Dlatego warto zwrócić się z tym tematem do lekarza prowadzącego,  poszukać porady wśród innych, zaufanych sobie kobiet lub poszukać informacji w Internecie. Tym bardziej, że jest to dolegliwość, której można się całkowicie pozbyć.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x