W niektórych miastach w Polsce organizowane są wydarzenia offline podczas, których odbywa się networking. Dzięki niemu można nawiązać relacje nie tylko towarzyskie, ale także zawodowe, które przyniosą korzyści obu stronom. Szczególny klimat mają wydarzenia dedykowane tylko kobietom. Networking umożliwia znalezienie wsparcia i partnerów do współpracy przy różnych projektach. Może to prowadzić do tworzenia wspólnych przedsięwzięć, wzajemnej pomocy w rozwiązywaniu problemów czy wspierania się w rozwoju zawodowym.
Czym jest networking?
Networking polega na nawiązywaniu i pielęgnowaniu relacji z ludźmi, którzy mogą pomóc w osiągnięciu celów zawodowych lub osobistych. Dzięki networkingowi można zwiększyć swoje szanse na rozwój zawodowy, awans czy znalezienie nowej pracy. Regularne uczestnictwo w spotkaniach networkingowych pomaga w budowaniu własnej marki osobistej i reputacji. Ludzie zaczynają kojarzyć nas z określonymi umiejętnościami i doświadczeniem. Interakcje z różnymi ludźmi mogą poszerzać nasze horyzonty, wprowadzać nas w nowe idee i perspektywy oraz rozwijać nasze umiejętności interpersonalne. Kluczem do skutecznego networkingu jest autentyczność, wzajemność i regularność kontaktów. Ważne jest, aby nie traktować networkingu jako jednorazowej akcji, ale jako długoterminowy proces budowania wartościowych relacji. Networking odbywa się na różnych płaszczyznach i w różnych formach. Najbardziej skutecznymi są spotkania offline, które dają możliwość nawiązania bezpośrednich relacji z innymi uczestniczkami wydarzenia.
Dlaczego warto brać udział w kobiecym networkingu?
Kobiecy networking tworzy przestrzeń, w której kobiety mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, wyzwaniami i sukcesami. Uczestniczki mogą czerpać inspirację od innych kobiet, które osiągnęły sukces w swojej dziedzinie, co może motywować do dalszego rozwoju i osiągania własnych celów. Dodatkowo wspólnota kobiet w networkingu może pomóc w budowaniu pewności siebie. Często opiera się na idei wzajemnego wsparcia i solidarności. Kobiety mogą liczyć na pomoc innych uczestniczek w trudnych momentach kariery, dzielić się radami i wspólnie znajdować rozwiązania problemów. Kobiecy networking to nie tylko sposób na rozwój zawodowy i osobisty, ale również przestrzeń, gdzie kobiety mogą wzajemnie się wspierać, inspirować i budować pewność siebie.
Poznaj wrocławską społeczność inspirujących kobiet
We Wrocławiu sprawnie działa społeczność Girls Concept – kobiet, które regularnie spotykają się w topowych miejscach w mieście na różnorodnych wydarzeniach offline. Między innymi są to śniadania networkingowe odbywające się regularnie w kawiarni na wrocławskim rynku. Każdego miesiąca pojawia się na nim kilkadziesiąt kobiet w różnym wieku, które także są w różnych miejscach zawodowo. Na te wydarzenia może się wybrać każda kobieta niezależnie od tego czy prowadzi swoją działalność, pracuje na etacie czy chwilowo ma zawodową przerwę. Korzyścią takich spotkań są długofalowe relacje koleżeńskie, które nierzadko przeradzają się we wspólne, inspirujące projekty.
Poszukaj takich wydarzeń w swoim mieście lub dołącz do wrocławskiej społeczności inspirujących kobiet.
Alicja Janik, założycielka Girls Concept