Szkoła rodzenia – dlaczego warto?

0
618
szkoła rodzenia

Jesteś w ciąży i zastanawiasz się czy szkoła rdzenia to dobry pomysł? Otóż to nie dobry, ale bardzo dobry pomysł. Uczestnictwo w zajęciach pozwala zdobyć wiedzę, rozwiać wątpliwości oraz lepiej przygotować się do porodu. Zobacz, dlaczego warto skorzystać z zajęć w szkole rodzenia.

Wiedza
Podstawową wiedzę teoretyczną zdobędziesz czytając książki i artykuły w internecie. Jednakże umiejętności praktycznych nie pozyskasz w ten sposób. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że nawet codzienne czynności takie jak noszenie niemowlęcia, karmienie, przewijanie czy mycie mogą być bardzo trudne na początku Twojej przygody z macierzyństwem. Praktyczne porady specjalistów z pewnością pomogą Ci przygotować się do nowej roli i pozwolą spokojnie podjąć się opieki nad maleństwem.

Odpowiedzi na pytania
W zajęciach szkoły rodzenia biorą udział różni specjaliści, którzy bardzo chętnie odpowiadają na wszystkie pytania. Warto skorzystać z możliwości i pytać nawet o najdrobniejsze szczegóły dotyczące ciąży, porodu i opieki nad maluchem. Choć czasami pytanie może wydać Ci się niezbyt mądre to nie bój się go zadać. Bardzo możliwe, że w przyszłości odpowiedź na nie okaże się bardzo przydatna.

Angażowanie przyszłego taty
W większości wypadków do szkół rodzenia zapraszane są pary. Nawet jeśli przyszły tata nie ma zamiaru być obecnym przy porodzie warto, aby brał udział w zajęciach. Należy wiedzieć, że szkoła rodzenia to nie tylko przygotowanie do porodu, ale przede wszystkim do pierwszych chwil z dzieckiem. Podczas zajęć również tata nauczy się jak wykonywać wszelkie czynności pielęgnacyjne przy maluchu, co z pewnością przyda się szybciej niż się spodziewacie.

Przygotowanie do porodu
Szkoła rodzenia przygotowuje do porodu na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim omawiane są tam poszczególne fazy porodu. Dowiesz się jak oddychać i reagować na polecenia lekarzy i położnych. Dzięki zdobytej wiedzy zarówno Ty jak i Twój partner przy porodzie lepiej dacie sobie ze wszystkim radę. To jednak nie wszystkie zalety skorzystania z nauki w szkole rodzenia. Kolejną ważną cechą jest możliwość poznania oddziału położniczego, gdzie będziesz rodziła oraz osób tam pracujących.

 

Podejmowanie decyzji o tym czy brać udział w zajęciach szkoły rodzenia czy też nie, nie jest łatwe ani całkiem oczywiste.  Często wydaje się, że informacje, które się tam otrzymuje nie są niczym specjalnym i szkoda marnować czas na zajęcia. Warto jednak wiedzieć, że większość mam mających za sobą warsztaty w szkole rodzenia bardzo sobie je chwali. Polecają je również położne i lekarze. Może więc warto „zmarnować” tych kilka godzin, aby czegoś nowego się dowiedzieć i nauczyć?

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments