PrzedszkolakWczesna edukacja dziecka - o czym pamiętać?

Wczesna edukacja dziecka – o czym pamiętać?

W powszechnej świadomości uważa się, że wcześniejsza edukacja dziecka zagwarantuje mu osiągnięcie sukcesu zawodowego w przyszłości.

Jednak czy na pewno jest to zgodne z rzeczywistością?

Liczne badania pokazują,, iż wcześniejsze rozpoczęcie edukacji może przynieść wiele korzyści. To właśnie w wieku przedszkolnym umysł człowieka staje się najbardziej podatny na przyswajanie wiedzy. Do piątego roku życia kształtuje się aż 80% naszej struktury sieci neuronalnej.

Metody nauczania powinny być jednak dostosowane do poziomu rozwoju dzieci. Udowodnione zostało, iż dzieci najskuteczniej uczą się poprzez zabawę i właśnie w taki sposób powinny być prowadzone dla nich wszelkie zajęcia edukacyjne.

Nie należy również zbyt mocno obciążać malucha dodatkowymi zajęciami. Każdy umysł (a zwłaszcza ten dziecięcy) potrzebuje czasu, aby mógł się zregenerować.

Jeśli zdecydujemy o wcześniejszym rozpoczęciu przygody naszej pociechy z edukacją – koniecznie pamiętajmy, iż wciąż jest ono dzieckiem. Mimo naszych szczerych chęci, aby w przyszłości osiągnęło sukces zostawmy mu także trochę czasu na dziecięcą beztroskę.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x