Woda – najlepszy napój dla dzieci

0
498
napój dla dzieci

Od kilku lat promowane jest picie wody. Jest ona najlepszym napojem niezależnie do wieku czy stanu zdrowia. Przede wszystkim najlepiej nawadnia organizm od środka, wspomaga odchudzanie, ułatwia utrzymanie prawidłowej masy ciała, wpływa pozytywnie na działanie wszystkich organów wewnętrznych. Jedynym problemem jest to, że właściwie nie ma smaku i często trudno się przestawić na jej picie. Zobacz co zrobić, by to właśnie woda stała się głównym napojem Twojego dziecka.

 

Wprowadzanie radykalnych zmian nie pomoże

Przestawienie się ze słodkich napojów na wodę nie jest łatwe. Na pewno nie pomoże w tym radykalna zmiana. O ile szybkie odstawienie soków i innych napojów może się powieść w przypadku osób dorosłych, u dzieci zazwyczaj kończy się fiaskiem. Dlatego też zamiast wprowadzać rygorystyczny plan zmian lepiej robić to delikatnie. Doskonale sprawdza się rozwadnianie napojów podawanych dzieciom. Na początek do soku podawanego dziecku dolej niewielką ilość wody. Kiedy dziecko przyzwyczai się do mniej intensywnego smaku możesz zrobić kolejny krok i dodać większą ilość wody. Konsekwentne postępowanie sprawi, że już po kilku tygodniach to właśnie woda stanie się głównym napojem Twojej pociechy.

 

Szklanka wody na dzień dobry

Kolejnym dobrym nawykiem jest wypijanie szklanki wody po przebudzeniu się. Woda podana w tym czasie uzupełnia niedobory powstałe podczas snu. Odpowiednie nawodnienie organizmu pobudza go do prawidłowego działania. Dziecko, które codziennie rano uzupełnia płyny będzie lepiej funkcjonowało zarówno w domu jak i w szkole.

 

Woda w plecaku

Jeśli Twoja pociecha już chodzi do szkoły, to podsuwaj jej wodę jako główny napój do szkoły. Butelka wody w plecaku sprawdza się doskonale. To idealny napój na lato, który pozwala zaspokoić pragnienie w ciepłe dni, a po lekcji wychowania fizycznego uzupełnia niedobór płynów w organizmie. Poza tym, jeśli butelka z wodą jest zawsze pod ręką dzieci znacznie rzadziej udają się do sklepiku po sok czy słodki napój.

 

Kiedy woda nie smakuje

Niektórzy ludzie mają problem z napiciem się czystą wodą. W takim wypadku warto skorzystać z naturalnych substancji aromatyzujących. Zadanie to doskonale spełniają świeże listki mięty czy sezonowe owoce. Wystarczy do dzbanka wrzucić kilka kawałków owoców, aby woda nabrała przyjemnego smaku.

 

Woda poprawia przemianę materii, ma zbawienny wpływ na działanie naszego organizmu, poprawia wygląd skóry, oczyszcza organizm z toksyn, a nawet poprawia humor. Nie zastanawiaj się wiec i postaraj się zmienić nawyki całej Twojej rodziny. Picie wody z pewnością wyjdzie wszystkim na zdrowie.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments