Wyprawka przedszkolaka – co trzeba przygotować?

0
247
wyprawka przedszkolaka

Twoje dziecko w tym roku po raz pierwszy przekroczy próg przedszkola i nie wiesz co będzie mu potrzebne? W takim razie mamy dla Ciebie kilka przydatnych informacji.

 

Lista zakupów z przedszkola

W wielu przedszkolach rodzice otrzymują listy rzeczy, które należy przygotować dla przedszkolaka. Jeśli otrzymałaś taką listę zastosuj się do niej, aby skompletować wyprawkę. Jeśli do otrzymanych dokumentów nie był dołączony taki wykaz możesz zapytać o niego w sekretariacie. Zdarza się też, że lista artykułów niezbędnych maluchowi jest podawana dopiero na początku roku przedszkolnego.

 

To przyda się na pewno

Niezależnie od tego czy otrzymałaś wykaz niezbędnych rzeczy czy też nie, są takie, które możesz kupować w ciemno. Możesz być pewna, że Twój przedszkolak będzie potrzebował wygodnych kapci. Kupując mu buty wybieraj takie, które sam sobie założy. Dzieci w przedszkolu często zdejmują kapcie podczas zabawy, albo przed wyjściem na spacer i potem muszą je ponownie wkładać. Jeśli malec sam założy swoje butki będzie bardzo dumny ze swoich umiejętności. Kolejną rzeczą, która z pewnością się przyda jest strój sportowy. Powinnaś wyposażyć swoje dziecko w ciemne spodenki i białą koszulkę z krótkim rękawem. Najlepiej umieść ten zestaw w worku z ulubionym motywem malca. Przed pierwszą wizytą w przedszkolu powinnaś też przygotować szczoteczkę do zębów, pastę i kubeczek oraz mały ręcznik.

 

To warto mieć

Istnieje lista rzeczy, które wymagane są w dużej części przedszkoli, ale nie we wszystkich. Warto je mieć w pogotowiu, ale z ich kupnem można poczekać do początku roku, aby zakup nie okazał się niepotrzebny. W najmłodszych grupach przedszkolnych często wymagana jest pościel lub śpiworek i poduszka. Podobnie jest z plecakiem dla przedszkolaka, bidonem oraz pojemnikiem na kanapki. Taki zestaw z pewnością przyda się podczas wycieczek, ale może też być wykorzystywany na co dzień.

 

Z tym poczekaj

Jeśli nie otrzymałaś listy z rzeczami, które musisz nabyć zaczekaj z zakupem artykułów plastycznych. Coraz więcej przedszkoli kupuje dla swoich podopiecznych materiały do rysowania i malowania w hurtowych ilościach. W  takim wypadku rodzice płacą określoną kwotę, która pokrywa zakup. Zazwyczaj wychodzi to taniej niż w przypadku samodzielnych zakupów. W przedszkolach różnie jest rozwiązywany także problem chusteczek higienicznych. W niektórych każdy malec musi mieć swoje, a w innych rodzice składają się na większą ilość i dzieci korzystają z nich wspólnie w razie potrzeby.

 

Większość rzeczy, które są potrzebne dziecku w przedszkolu można kupić w sklepie przez cały rok. Dlatego też, jeśli nie jesteś pewna, że coś będzie potrzebne maluchowi poczekaj z zakupem. W ten sposób kupisz tylko to, co jest mu niezbędne i unikniesz niepotrzebnych wydatków.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments