Zabawa na świeżym powietrzu zabawkami marki Wader. Test produktów

0
103
zabawki Wader

 

Gdy za oknem piękna pogoda, nie warto siedzieć w domu. Dzieciom ruch na świeżym powietrzu jest bardzo potrzebny, wręcz konieczny do prawidłowego rozwoju. Dlatego po zabawie na powietrzu dziecko jest radosne i zrelaksowane. Korzystając z pięknej pogody za oknem wybraliśmy się na plac zabaw. Zabraliśmy ze sobą zabawki marki Wader, które otrzymaliśmy do przetestowania.

Na wstępie chcę zaznaczyć, że zestawy zabawek firmy Wader od początku bardzo nam się spodobały –  uwagę zwróciły żywe kolory i ładne obrazki znajdujące się na wiaderkach, łopatkach, foremkach.

 

 

Test podzieliliśmy na trzy etapy. Produkty testowaliśmy w ciągu jednego dnia, podczas przedpołudniowej wizyty na placu zabaw, popołudniowej wyprawy na plac zabaw oraz zabawy na balkonie.

Etap I.

 

W sobotni poranek udaliśmy się na plac zabaw zabierajac ze sobą dwa komplety zabawek do piaskownicy:

  • Zestaw nr 1, który składa się z 7 elementów: wiaderka, kołowrotka, łopatki, grabek, sitka, 2 foremek

oraz

  • zestaw nr 2, w skład którego wchodzą: wywrotka, kolorowa foremka, grabki i łopatka.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

zestaw nr 1

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

zestaw nr 2

Synkowi bardzo spodobały się zabawki – w pierwszej kolejności nasz mały pasjonat motoryzacji sięgnął po wywrotkę, która posiada ruchomy kiper, co czyni ją realistycznym odzwierciedleniem prawdziwej maszyny budowlanej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

W trakcie zabawy do wywrotki dołączyły zabawki z zestawu nr 1 – tutaj największym powodzeniem cieszyło się sitko i kołowrotek. Łukaszek z dużym zaangażowaniem odsiewał piasek od kamyków, które następnie ładował do wywrotki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Etap II.

 

Tego samego dnia lecz nieco później, znów odwiedziliśmy plac zabaw zabierając ze sobą dużą niebieską łopatę firmy Wader.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Mieliśmy już kilka dużych szpadelków tego typu, które niestety przegrywały w starciu z próbą wykopania mega dołu, czy fosy podczas pobytu na plaży, po prostu pękały – zazwyczaj w miejscu połączenia rękojeści z nasadą plastikowej szufli. Łopatka marki Wader nie należy do tego typu zabawek – nie wyginała się podczas kopania, jej metalowa rękojeść jest trwale i solidnie połączona z wykonaną z grubego plastiku szuflą. Po dosć długiej eksploatacji przez synka i kilku wypożyczających ją bywalców piaskownicy (zabawka cieszyła sie dużą popularnością wśród dzieci) nie nosi nawet widocznych śladów zarysowań.

Ponadto zabawka ma ładny kolor a w środku szufli znajduje się kolorowy wakacyjny obrazek, który nie ściera się podczas użytkowania. Moją uwagę zwróciły także zaokrąglone brzegi łopatki (obecne również w innych zabawkach Wadera), które sprawiają, że jest ona całkowicie bezpieczna w użytkowaniu nawet dla dwu i trzylatków.

Etap III.

 

Teraz kilka słów o zestawie nr 3.  Zestaw zawiera: wiaderko, łopatkę, grabki, łódkę, 2 foremki do babek, sitko. Mimo iż mówimy tu o zestawie do piaskownicy, Łukaszek chciał przetestować go w nieco inny sposób, a inspiracją do tego stała się łódka:)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

zestaw nr 3

Gdy Łukaszek spojrzał na dołączoną do zestawu łódkę zaczął dopytywać się czy ta łódka potrafi pływać i czy zabierzemy ją ze sobą na wakacje. Niestety do urlopu pozostało jeszcze kilka tygodni, więc stworzyliśmy namiastkę wakacyjnej zabawy na balkonie. Posłużyliśmy się w tym celu miską, która napełniliśmy wodą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Test wypadł pozytywnie – łódka równo utrzymywała się na powierzchni wody. Nie zatopiła się nawet po załadowaniu na jej pokład klocka, który został przywieziony przez wywrotkę. Później do zabawy dołączył wiatrak i jedna z foremek – polewając kołowrotek wodą z foremki, jego wiatrak kręcił się, co bardzo przypadło do gustu Łukaszkowi. Zestaw z łódką, zmodyfikowany o wywrotkę z zestawu nr 2 i kołowrotek z zestawu nr 1 zapewnił świetną zabawę na balkonie w upalny sobotni dzień. Aż miło pomyśleć o zabawie, która czeka dzieci, gdy zestawy firmy Wader powędrują wraz z nimi na plażę:)

Podsumowując:

 

Zabawki marki Wader lubimy za:

  1. wysoką jakość wykonania
  2. bezpieczeństwo podczas użytkowania – zabawki posiadają zaokrąglone brzegi i gładkie powierzchnie, każdy nowy model zabawki jest badany w specjalistycznych laboratoriach,
  3. ładne kolory oraz ciekawe wzornictwo,
  4. przystępną cenę,
  5. pochodzenie od polskiego producenta.

 

Polecamy!