WydarzeniaZnaczenie idei zero waste

Znaczenie idei zero waste

Obecnie świadomość społeczeństwa na temat tego w jakim stanie jest nasza planeta jest coraz lepsza. Zaczęliśmy dostrzegać, że przez wiele lat zaniedbaliśmy naszą ziemię i teraz wymaga od nas wyjątkowego traktowania, jeśli chcemy nadal na niej żyć i czerpać z jej dóbr.

Wydaje się, że w niedługim czasie powstało wiele miejsce czy instytucji, które skupiają się na poszerzaniu świadomości ludzi na temat zanieczyszczenia środowiska i działaniu w kierunku polepszeniu jego stanu.

W mediach od dłuższego czasu głośno jest na temat zero waste co w dosłownym tłumaczeniu znaczy brak śmieci lub brak marnowania. Patrząc na to z szerszej perspektywy jest to styl życia. Taki, który nie szkodzi naszej planecie.

Co oznacza zero waste? To przede wszystkim ograniczenie lub wykluczenie korzystania z plastiku i innych materiałów nie nadających się do ponownego przetworzenia. To nie wyrzucanie jedzenia i przedmiotów, które nadają się jeszcze do użytku. W praktyce to noszenie własnych siatek na zakupy, odmawianie jednorazowych opakowań, wprowadzenie minimalizmu, segregowanie śmieci, naprawianie sprzętów, kompostowanie.

W Poznaniu jest pewne miejsce, które działa zgodnie z duchem zero waste właśnie. Jest to Sklep Wieloryb, który w ostatnim czasie zorganizował akcję mającą na celu rozpowszechnienie jednej z głównych zasad zero waste czyli korzystanie z używanych przedmiotów.

Jeśli coś nie jest nam potrzebne to zamiast wyrzucać to na śmietnik można oddać to właśnie do Sklepu Wieloryb, a stamtąd nasz niechciany sprzęt może trafić do kogoś kto będzie go potrzebował.
Proste, prawda? To żaden wysiłek, a może przynieść same korzyści!

Ponadto, wyzwanie „Zatrzymaj kontenerowiec” to nie tylko pomoc naszej planecie, ale też jednocześnie pomoc chorym dzieciom, które są podopiecznymi Fundacji „Szlachetny Bohater”.

Wystarczy, że w Sklepie Wieloryb kupicie coś lub sprzedacie, wówczas z każdej takiej transakcji część pieniędzy przeznaczana jest na konto Fundacji.

My jesteśmy tą akcją zachwyceni! Dlatego zachęcamy Was do wzięcia w niej udziału. I mamy nadzieję, że takich miejsc, przyjaznych środowisku, będzie coraz więcej!

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x