Poradnik3 modne aranżacje balkonu! 

3 modne aranżacje balkonu! 

Niewątpliwie każdy właściciel balkonu pragnie go jak najlepiej wykorzystać. Ta zazwyczaj niewielka przestrzeń może być dla nas niczym kawałek ogrodu pośrodku betonowego miasta. To miejsce w którym możemy złapać oddech na świeżym powietrzu i odpocząć. Z pewnością balkony zostały docenione w czasie pandemii Covid-19 i to właśnie w tedy nastała moda na aranżowanie tarasów. Ma być przytulnie, naturalnie i klimatycznie! Aktualnie wyróżnia się trzy trendy aranżacyjne dedykowane balkonom. O to one:

Romantyczny balkon w stylu boho! 
Wiklinowe i rattanowe meble oraz dodatki, a także ozdoby z makramy, czy też jasnego drewna, doskonale sprawdzą się do aranżacji w stylu boho! W końcu ma być naturalnie i klimatycznie. Warto wykorzystać bambusowe osłony na balustradę i przyozdobić je cotton ballsami dającymi ciepłe światło. Jako miejsce odpoczynku warto wybrać balijską boho huśtawkę lub obszerny rattanowy fotel wyłożony wygodnymi poduszkami. W takiej aranżacji mile widziana jest też żywa roślinność. Zieleń będzie sprzyjać wypoczynkowi. Przy tym warto wykorzystać makramowe kwietniki i wiklinowe osłonki na doniczki. 


Balkon w stylu botanicznym – kawałek dżungli w środku miasta!
Jeśli chcesz stworzyć na swoim balkonie mały botaniczny ogród musisz postawić na dużą ilość żywej roślinności. Ma być nieco dziko, pełno zieleni i kolorowych kwiatków. Mogą one wisieć na balustradach i ozdobić parapety oraz pozostałą przestrzeń balkonu. Taki styl aranżacyjny balkonu to doskonały wybór dla tych co na prawdę pasjonują się pielęgnacją kwiatów. Jeśli tylko przestrzeń balkonu pozwali warto uzupełnić ją wysoką palmą doniczkową, która na pewno będzie robić wrażenie. Wybór mebli będzie bardzo szeroki bo wpasują się niemal wszystkie – rattanowe, metalowe, czy drewniane. Dodatki warto wybierać we wszelkich botanicznych wzorach. Do tego świetnie wkomponują się klimatyczne lampiony.


Aranżacja balkonu w stylu skandynawskim!
Balkon w stylu skandynawskim powinien być dość uporządkowany, a jednocześnie przytulny. Należy pamiętać, że ten styl to równowaga i umiar. Jeśli chodzi o meble to warto wybierać komplety, w stonowanej kolorystyce np. brązy, szarość, biel, czy beż. Mile widziana jest oczywiście roślinność najlepiej w minimalistycznych, geometrycznych donicach. Całość warto udekorować eleganckimi latarenkami i tekstyliami: kolorowymi poduchami w geometryczne wzory i ciepłymi kocami.  

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej