PoradnikJak zorganizować święta nie nadwyrężając domowego budżetu?

Jak zorganizować święta nie nadwyrężając domowego budżetu?

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Sklepy prześcigają się w świątecznej ofercie, rozglądamy się coraz bardziej nerwowo za prezentami dla najbliższych, robimy listy potraw, sprzątamy domy i przygotowujemy ogródki z nadzieją na słoneczne świąteczne dni.

To wszystko może sprawić, że stracimy głowę, poniesie nas i opróżnimy portfele. Nikt z nas tego nie chce dlatego warto dobrze się do tego przygotować, aby później nie żałować. Święta to przede wszystkim moment celebracji czasu z najbliższymi . Okazja do wyciszenia się i zatrzymania choć na chwilkę. Dobrze byłoby nie psuć sobie tych dni zmartwieniami o finanse.

Dlatego przychodzimy z pomocą. Dzięki tym kilku prostym radom przygotowywanie świąt nie zrujnują ani portfela ani nerwów.

Zrób plan

Dobry plan działania to podstawa. Warto rozplanować sobie nie tylko listę potraw i zakupów, ale także wszystkich obowiązków związanych z najbliższymi dniami. Począwszy od porządków do przygotowania stołu do świątecznego śniadania. Warto też wpisać je w kalendarz w miejsce konkretnych dni i zacząć odpowiednio wcześnie tak, by rozłożyć pracę na dłuższy czas, by nie musieć nadrabiać wszystkiego do późnej nocy.

Podziel obowiązki

Zapewne do świątecznego stołu nie zasiadasz sama, zatem także sama nie musisz go przygotowywać. Skoro masz już rozpisany plan przydziel konkretne obowiązki do poszczególnych członków Twojej rodziny. Niech każdy ma w tym udział. Może to być dla Was świetny pretekst do wspólnego działania dzięki czemu zacieśnicie więzi i będzie się razem dobrze bawić.

Określ budżet

Jeśli masz rozpisane potrawy oraz listę zakupów to możesz podliczyć koszty. Jeśli wychodzi za drogo, może warto coś wykreślić. Pamiętaj, że święta to tylko kilka dni w ciągu całego miesiąca. Przygotujcie tyle jedzenia ile faktycznie jesteście w stanie zjeść. Nikt nie lubi marnowania żywności. W przypadku takich większych wydatków jakimi są bzliżające się święta czy na przykład wakacje warto rozejrzeć się za rabatami i porównywać ceny. Nie musisz jednak tracić wielu godzin przekopując internet, ponieważ na szczęście istnieją serwisy, które w jednym miejscu zbierają wszystkie promocje, ale także i kupony. Na przykład w tym serwisie znajdziesz ponad 1500 kodów i promocji do sklepów takich jak Media Markt, Sephora, Carrefour czy Reserved.  

Spróbuj DIY

Nie masz prezentu dla najbliższych, a domowy budżet nie pozwala na zakupowe szaleństwa? Przygotuj je własnoręcznie! To samo dotyczy dekoracji. Internet pęka w szwach od instrukcji jak można samemu stworzyć cuda na przykład z papieru albo z wielu innych rzeczy, które na pewno znajdziesz w domu.

Nie działaj na ostatnią chwilę

Dobry plan oraz odpowiednio wczesne rozpoczęcie jego realizacji to klucz do sukcesu. Prezenty świąteczne możesz kupować przez cały rok, dom sprzątać regularnie by nie musieć robić gruntownych porządków, a na zakupy spożywcze możesz odkładać określoną kwotę już od stycznia. Do wszystkich większych wydatków warto wcześniej dobrze się przygotować.  W tym wypadku możesz pobrać wtyczkę serwisu z rabatami do swojej przeglądarki internetowej, aby mieć je pod ręką i być zawsze na bieżąco.

[Artykuł sponsorowany]

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej