MaluchWieczorne rytuały dla każdego

Wieczorne rytuały dla każdego

Dużo mówi się o tak zwanym „me time” czyli czasie dla siebie. Jednak głównie te komunikaty skierowane są do rodziców i osób pracujących. Kładąc nacisk na to, aby zawsze mimo zalewu obowiązków związanych z życiem prywatnym czy też zawodowym odnaleźć choć odrobinę czasu tylko dla siebie. Ten czas można przeznaczyć na szeroko pojęty relaks. Czytanie książek, oglądanie seriali, jogę czy ćwiczenia relaksacyjne/ rozciągające, albo zorganizowanie domowego spa. To wszystko to wspaniałe rytuały, które pomagają utrzymać równowagę między życiem zawodowym i prywatnym. Dlatego idealnym pomysłem jest uczenie dzieci już od najmłodszych lat, aby również dbały o regularny odpoczynek. Bo one także mają swoje domowe i szkolne obowiązki, a w czasie kiedy dojrzewają odpoczynek również jest szalenie ważny.

W jaki zatem sposób dzieci mogą zorganizować swój wieczorny relaks po wykonaniu wszystkich obowiązków?

 • Przerwa od ekranów
  Światło niebieskie, które emitują wszystkie ekrany w dużych dawkach bardzo źle wpływają na organizm tym bardziej organizm młodego człowieka, który wciąż się rozwija. Zła postawa, zmęczone oczy, ale także gorzej uwalniana melatonina, która utrudnia zasypianie to tylko część skutków ubocznych.
 • Czytanie książki
  Zamiast patrzeć w telefon czy tablet warto sięgnąć po ulubioną książkę. Czytanie wspaniale rozwija nie tylko wyobraźnię, ale także poszerza zasób słów.
 • Gry planszowe z rodziną
  Kolejna alternatywna na ciekawe spędzenie czasu bez urządzeń elektronicznych za to w miłym, rodzinnym gronie. Takie wspólne zabawy zawsze pozytywnie wpływają na zacieśnianie więzi z najbliższymi. 
 • Kąpiel
  Długa kąpiel, w ciepłej wodzie z pianą to świetny pomysł na relaks tuż przed snem. Odpręża i sprawia, że ewentualny stres się obniża. Aby jednak była to naprawdę jakościowa kąpiel warto zainwestować w dobry płyn do kąpieli. Bąbel ma w sobie olejek eukaliptusowy, lawendę i betainę kokamidopropylową. Wszystko to ma działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne, a także odkażające więc to idealny produkt w okresie przeziębień. Dodatkowo nawilża, łagodzi i chroni warstwę lipidową.
 • Zdrowy, długi sen
  Spokojny sen, niezakłócany przez zatkany nos czy kaszel jest na wagę złota. Szczególnie w przypadku małych dzieci, ale tych dużych również. Dlatego warto zaopatrzyć się w coś, co w naturalny sposób udrożni nos i wspomoże spokojny oddech. Dobrym rozwiązaniem są plastry do aromaterapii Bąbel. Uwalniają one orzeźwiające, eteryczne zapachy, pozwalając tym samym przespać maluszkowi całą noc. Polecane są dla dzieci od 3. roku życia.

Takie wieczorne rytuały pozwolą Waszym dzieciom odpocząć i nabrać sił oraz energii na kolejny dzień pełen dziecięcych wyzwań. 

[Artykuł sponsorowany]

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej