MaluchPonadczasowe zabawy dla dzieci. Jakimi aktywnościami z własnego dzieciństwa można zaciekawić malucha?

Ponadczasowe zabawy dla dzieci. Jakimi aktywnościami z własnego dzieciństwa można zaciekawić malucha?

Wielu rodziców nie ma pojęcia, jaką zabawę zaproponować, aby zaciekawić szkraba. W dzisiejszych czasach maluchy mają dostęp do nowoczesnych zabawek i technologii, jednak aktywności z przeszłości mogą być równie interesujące. Skorzystaj z poniższych podpowiedzi, jeśli zastanawiasz się, jak spędzić czas ze swoją pociechą!

Niektóre zabawki są ponadczasowe, więc ich zakup się opłaca. Osoby z mocno ograniczonym budżetem powinny rozważyć zakup produktów używanych, które są znacznie tańsze. 

  • Konik na biegunach

Dla niejednej osoby konik na biegunach to symbol dzieciństwa. Warto postawić na solidny model z drewnianą podstawą. Bujaki stanowią źródło ogromnej frajdy – nic dziwnego, że są one uwielbiane przez najmłodszych. Współczesne modele projektowane są w zgodzie z restrykcyjnymi normami bezpieczeństwa. Ergonomiczne konstrukcje nie stanowią więc zagrożenia dla szkraba. Wyprofilowane rączki zmniejszają ryzyko niespodziewanego upadku.

Bujane zabawki to nie tylko konie, ale również misie, osiołki, pojazdy i wiele innych. Szeroki wybór produktów ułatwia znalezienie modelu, który w stu procentach spełni oczekiwania smyka. W tej kategorii warto zajrzeć do sklepu internetowego Zabawka i Wyprawka. Oferuje nie tylko zróżnicowany asortyment, ale również uczciwe ceny na zabawki na biegunach.

  • Wańka-wstańka

Wańka-wstańka to zabawka, która królowała w czasach PRL-u. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla niemowląt i młodszych dzieci. Figurka wprawiona w ruch kołysze się na boki, jednak szybko powraca do stanu wyjściowego. Nie łatwo wyprowadzić ją z równowagi! Wańka-wstańka dostępna jest w wielu wzorach i kolorach. Czasami w jej wnętrza znajdują się drobne ziarenka, które generują dźwięki podczas poruszania. Sprawia to, że malec jest jeszcze bardziej zafascynowany. Prezentowana zabawka wspomaga także rozwój kilkumiesięcznego dziecka. Szkrab zaczyna rozumieć, że trzeba wprowadzić posążek w ruch, aby uzyskać pożądany efekt.

  • Riki tiki

Riki tiki to zabawka zręcznościowa, której obsługa może wydawać się trudna. W rzeczywistości zabawa jest czystą przyjemnością – wystarczy jedynie zrozumieć podstawowy mechanizm działania. Konstrukcja składa się z dwóch kulek połączonych sznurkiem. Należy odbijać je w taki sposobów, aby doprowadzić do ich zderzenia. Trzeba wspomnieć, że jest to gra dwuosobowa, która wymaga współpracy.

  • Klocki układanki

Jeden zestaw klocków to aż 6 obrazków! Właśnie dlatego jest to zabawka, która szybko się nie nudzi. Każdy element musi zostać obrócony na odpowiednią stronę, tak aby stworzyć spójną całość. W sprzedaży znajdują się klocki z ilustracjami pochodzącymi z popularnych bajek (np. Kopciuszek, Jaś i Małgosia, Piękna i Bestia). Podczas wspólnej aktywności rodzic może opowiadać szkrabowi pasjonującą historię. Opisywane układanki wspomagają logiczne myślenie. 

  • Kapsle

Istnieje możliwość wykorzystania kapsli z butelek, dzięki czemu można zaoszczędzić gotówkę. Jest to gra, która pobudza spryt i kreatywność. Ponadto, uczy ona zdrowej rywalizacji. Nie zawsze się wygrywa, jednak przegrana nie jest powodem do smutku. W zabawie chodzi o „wystrzeliwaniu” kapsli w taki sposób, aby dotrzeć do mety przed pozostałymi graczami. Wyścig rozwija umiejętności zręcznościowe dziecka – bywa tak, że element ląduje w przeciwnym kierunku! Malec musi więc skupić się na wykonywanych ruchach.

  • Jo-jo

Kilkadziesiąt lat temu jo-jo znajdowało się w niemal każdym domu. Ważne jest, aby zabawka była dopasowana do wieku dziecka. W sprzedaży znajdują się nawet modele profesjonalne, które świetnie sprawdzają się podczas wykonywania różnorodnych sztuczek. Należy w taki sposób opuszczać oraz podnosić jo-jo, aby sznurek nawijał się na szpulkę. Nie jest to tak łatwe, jak się wydaje, więc potrzeba cierpliwości! 

[Artykuł sponsorowany]

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej