BABY SWAP MNIE – bezgotówkowa wymiana ubrań. Patronat MamaJakTy

0
124

BABY SWAP MNIE to bezgotówkowa wymiana ubrań ciążowych i dziecięcych (dla dzieci do lat 10), zabawek i wszelkich przyborów dziecięcych, które wraz z dorastaniem pociech, przestają być użyteczne.

MIEJSCE: MaMa Cafe (kawiarnia Fundacji MaMa) ul. Wilcza 27b, Warszawa

TERMIN: 1.12.2012, godz. 10:00-18:00

Zapraszamy wszyskie mamy i dzieci do wzięcia udziału w całodniowej, bezgotówkowej wymianie ubrań. Spotykamy się w sobotę, by na spokojnie móc nie tylko wymienić się ubraniami, ale i się zrelaksować. Organizator zapewnia dzieciom profesjonalną opiekę grupy Sowaliska, która zajmie przyprowadzone pociechy recyclingowymi zabawami. Mamy w tym czasie będą wymieniały się ubraniami oraz delektowały pyszną kawą i ciastkami.

CEL CHARYTATYWNY: Wszystkie ubrania ciążowe i dziecięce, zabawki i inne rzeczy, które nie znajdą swoich nowych właścicieli, zostaną tego samego wieczoru przekazane do wybranego w porozumieniu z Fundacją MaMa domu samotnej matki i dziecka.

WAŻNE! W trakcie SWAP MNIE będzie się także odbywała zbiórka darów dla domu samotnej matki i dziecka – chemia gospodarcza, kosmetyki, żywność. Przyda się wszystko.

Zbieramy dla dwóch domów:

– Domu Samotnej Matki i Dziecka na Białołęce

– Domu Samotnej Matki i Dziecka w Otwocku
PLAN ZAJĘĆ DZIECIĘCYCH:

Sowaliska – pełna pomysłów, entuzjazmu i doświadczenia grupa animacyjna działająca na terenie Warszawy i okolic. Współpracują na stałe z kawiarniami dla dzieci i dla rodziców, organizując warsztaty tematyczne, zajęcia okazjonalne oraz bale i urodziny. Inspirują się alternatywnymi nurtami w pedagogice, ideami recyklingu i upcyklingu, współczesną literaturą dla dzieci, mądrymi i ładnymi zabawkami… tak naprawdę inspirują się wszystkim!

Plan zabaw na Baby Swap Mnie:

11:00 – 12:00 – zbudujemy, ozdobimy i wystrzelimy w kosmos butelkowe rakiety,

12:00 – 13:00 – z gazet, metodą origami, wyczarujemy mniejsze i większe cuda,

13:00 – 14:00 – wystemplujemy wyjątkowe, kolorowe obrazki dzięki śmieciowym stemplom,

14:00 – 15:00 – zaprojektujemy i stworzymy odjazdowe kreacje z rzeczy nikomu już nie potrzebnych i weźmiemy udział w recyklingowym pokazie mody!

Wszystkie prace stworzone przez dzieci podczas danych warsztatów będą brały udział w konkursie. Po każdej godzinie zapraszamy na podsumowanie i wręczenie nagrody dla najpiękniejszej majsterki.

ZASADY WYMIANY UBRAŃ:

1. Przynosicie ubrania na wymianę i wieszacie je na naszych wieszakach.

2. Niezależnie od ilości przyniesionych ubrań dostajecie od nas PINa z logo SwapMnie, który mówi nam o tym, że zostawiliście swój wkład ubraniowy na wieszakach.

3. Przez cały czas trwania akcji kolejne osoby donoszą ubrania, a Wy spośród nich przez cały czas trwania akcji możecie wybierać te, które chcecie wziąć ze sobą. I je zabieracie.

4. Nie pilnujemy ilościowo sprawiedliwych wymian, ale liczymy na to, że za 1 rzecz nie weźmiecie całej walizki innych do domu. Chodzi o to, by każdy miał szansę znaleźć coś dla siebie.

5. Przeprowadzamy lekką selekcję ubrań – muszą one być w dobrym stanie, tak byście sami mieli je ochotę jeszcze nosić (i się tego nie wstydzić).

WEJŚCIE: płatne 5pln

NIE MASZ UBRAŃ DZIECIĘCYCH ANI CIĄŻOWYCH? zapraszamy na drugą akcję wymiany ubrań wszelakich: https://www.facebook.com/events/504906126207659/?context=create

swapmnie1

ORGANIZATOR | Swapmnie.pl https://www.facebook.com/SwapMnie

PARTNER GŁÓWNY| Fundacja MaMa https://www.facebook.com/fundacjamama

MIEJSCE | MaMa Cafe https://www.facebook.com/fundacjamamacafe

WSPARCIE WYKONAWCZE | Grupa Sowaliska

https://www.facebook.com/pages/Sowaliska/336190363084950

Swap Mnie to idea zrodzona z pomysłu i doświadczeń duosobowego dream teamu: Dominiki Naborowskiej oraz Adama Bondarowicza. Docelowo realizowana będzie jako portal bezgotówkowej wymiany ubrań, który aktualnie inaugurowany jest kilkoma akcjami w plenerze (1.12 – wymiana ubrań ciążowych i dziecięcych, 9.12 – wymiana ubrań wszelakich). Ma na celu zachęcenie do wymiany ubrań, które są zdatne do użytku (cieszą oko), a które już swoich dotychczasowych użytkowników nie zachęcają do noszenia (czy to przez zmianę stylu właściciela, jego gabarytów czy po prostu się znudziły) – zahaczamy o ekologię, antykonsumpcjonizm, dzialania prospołeczne i integrujące środowiska.

Dream Team: Dominika Naborowska – absolwentka ASP w Warszawie w Pracowni Projektowania Plakatu oraz Design Management na IWP i SGH. Współorganizatorka warsztatów recyclingowych O! Re:Ty oraz prowadząca warsztaty recyclingowe m.in. dla ViaModa Industrial. W Swap Mnie piastuje stanowisko PR/Marketing Manager. W wolnych chwilach śpiewa.

Adam Bondarowicz – Fotograf, designer, współwłaściciel firmy OnTheRocks. Artysta obsesyjnie zakochany w kobietach, pięknie oraz fotografii. Na bezludną wyspę zabrałby MacBooka oraz lakier do włosów. Nadal ogląda kreskówki i nie wstydzi się tego. Od przyszłego tygodnia wróci na treningi… W Swap Mnie piastuje stanowisko Naczelnego Graphic Managera.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments