UczeńButy sportowe dla ucznia – jak je wybierać?

Buty sportowe dla ucznia – jak je wybierać?

Młodzież bardzo chętnie angażuje się w zajęcia sportowe. Po lekcjach chłopcy grają w piłkę, dziewczęta uczestniczą w zajęciach sportowych łączących taniec z akrobatyką, a wszyscy biegają i jeżdżą na rowerach. Do tego typu zajęć potrzebna jest wygodna odzież, ale ważne są też dobrze dobrane buty. Zobacz na co należy zwrócić uwagę kupując dziecku sportowe obuwie.

1. Materiał

Buty do ćwiczeń powinny być wykonane z materiałów umożliwiających oddychanie stopom. Dobrze jest jeśli do ich produkcji użyto naturalnych materiałów. Najlepiej jeśli obuwie dla dziecka jest zrobione ze skóry lub nubuku. Mogą być też dodane elementy z tworzyw syntetycznych np. ułatwiająca oddychanie stopom siateczka.

2. Kształt

Obuwie sportowe musi być przede wszystkim wygodne. Przednia część buta powinna być na tyle szeroka, że po włożeniu do niej stopy, dziecko będzie mogło swobodnie poruszać palcami. Kolejną ważną rzeczą jest dobranie wysokości cholewki do uprawianej aktywności fizycznej. W przypadku osób grających np. w koszykówkę, gdzie często się skacze, konieczne jest usztywnienie stawu skokowego i najlepiej wybrać buty sięgające za kostkę. Do biegania buty mogą być nieco niższe, ale powinny mieć podeszwę dostosowaną do powierzchni, po której najczęściej młody człowiek biega. W przypadku jazdy na rowerze nie ma specjalnych zaleceń co do wysokości obuwia czy rodzaju podeszwy.

3. Rozmiar

Trzecią niezwykle ważną cechą obuwia sportowego jest jego wielkość. Wybierając buty należy wziąć obuwie o ok. 0,5 cm dłuższe od stopy. Noga w bucie musi swobodnie się poruszać, ale but nie może spadać. Po obuwie sportowe należy iść po południu, ponieważ wtedy stopa jest największa. Należy też założyć skarpetkę podobną do tych, których używa się podczas zajęć sportowych. Dzięki temu kupiony but będzie najlepiej dopasowany do potrzeb młodego sportowca.

Buty sportowe są chętnie wykorzystywane nie tylko podczas zajęć sportowych, ale również młodzież nosi je do szkoły czy na spotkania towarzyskie. Ważne jest, aby były dobrej jakości, wygodne i trwałe. Warto też pamiętać, że w przypadku obuwia przymiotniki „dobre” i „firmowe” nie koniecznie oznaczają to samo.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x